JESTEŚCIE NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM

Świętowanie nadejścia Nowego Roku jest dla Kościoła kontynuacją obchodu świąt Narodzenia Pańskiego, radości z Wcielenia Syna Bożego. Chrystus z miłości Ojca stał się Człowiekiem, przyszedł na ziemię, zjednoczył się z każdym człowiekiem, wszedł w szczególną komunię z człowiekiem.

W 1. dniu Nowego Roku przyzywamy wstawiennictwa Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu również przeżywamy 51. Światowy Dzień Pokoju. W orędziu na ten dzień, podpisanym 13 listopada 2017 r., papież Franciszek napisał: „Pokój, który aniołowie głoszą pasterzom w noc Narodzenia Pańskiego, jest głębokim pragnieniem wszystkich ludzi i wszystkich narodów, szczególnie tych, którzy najbardziej cierpią z powodu jego braku. Spośród nich, obecnych w moich myślach oraz w mojej modlitwie, pragnę jeszcze raz wspomnieć ponad 250 mln migrantów na świecie, z których 22, 5 mln stanowią uchodźcy. Ci ostatni – jak stwierdził mój umiłowany poprzednik Benedykt XVI – „to mężczyźni i kobiety, dzieci, młodzież, osoby w podeszłym wieku, którzy szukają miejsca, gdzie mogliby żyć w pokoju”. Aby je znaleźć, wielu z nich jest gotowych ryzykować życie w podróży, która w wielu przypadkach jest długa i niebezpieczna, znosić trudy i cierpienia, pokonywać druty kolczaste i mury, wzniesione po to, by trzymać ich z dala od tego celu. W duchu miłosierdzia bierzemy w ramiona wszystkich, którzy uciekają od wojen i głodu lub są zmuszeni opuścić swoją ziemię z powodu dyskryminacji, prześladowań, ubóstwa i degradacji środowiska”.

28 stycznia będziemy obchodzić 1. rocznicę ingresu do katedry wawelskiej nowego Metropolity Krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego. Jego pasterskiemu posługiwaniu towarzyszą słowa Scire Christum. Przypominają, że tylko poznanie Chrystusa, pójście drogą Jego Ewangelii, prowadzi do pełnego rozwoju człowieczeństwa. Ks. Arcybiskupa polecamy wstawiennictwu naszych świętych Patronów i gorliwej modlitwie wiernych Kościoła krakowskiego.

Cały 2018 rok powierzajmy wstawiennictwu Matki Bożej, Świętej Bożej Rodzicielki i z Nią odważnie podejmujmy wszystkie zadania duszpasterskie Nowego Roku.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego

źródło:www.info.stanislawbm.pl