Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Adwentowy czas oczekiwania

Zrzut-ekranu-2014-10-22-o-13.20.33*Dziś 29 listopada I Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy – radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

*Zapraszamy na Roraty:

– w niedziele: o godz. 7.00

w tygodniu: o godz. 17.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P., a po ich zakończeniu ok.  godz. 17.20 Msza Św.

– dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami

*W związku z rozpoczynającym się Rokiem Miłosierdzia Bożego, dzieci podczas Rorat  otrzymywać będą pamiątkowe obrazki nawiązujące do historii chrześcijaństwa w Polsce. Będzie to przygotowaniem do Jubileuszu 1050 lecia chrześcijaństwa w Polsce w 2016 roku oraz Światowych Dni Młodzieży.

* W niedzielę 6 grudnia – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ku czci św. Mikołaja bp.

– Suma odpustowa o godz. 11.30

– Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną, wszystkie grupy parafialne, Panie z KGW w strojach ze wszystkich wiosek, OSP z Witanowic i Lgoty, Panów Górników, Służbę Liturgiczną Ołtarza. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda, to zostanie odprawiana procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

* Spowiedź przed odpustem i z racji I Piątku miesiąca grudnia:

– w czwartek i piątek od godz. 16.00

*Wyjątkowo w najbliższy czwartek 3 XII o godz. 8.30 wyjazd do chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie chorych, zwłaszcza tych, którzy pragną na Święta Bożego Narodzenia przyjąć Komunię Świętą.

* W piątek 4 XII

– o godz. 7.00 – Msza Św.

– o godz. 9.00 – Msza Św. w intencji Panów Górników z racji święta ich Patronki – św. Barbary.

– o godz. 17.20 Msza Św. Roratnia

– od godz. 18.00 okazja do spowiedzi dla młodzieży

– o godz. 19.00 Nabożeństwo Modlitewne w intencji ŚDM

* Prosimy o zapisywanie się na wyjazd do Centrum Nie lękajcie się na uroczystą Mszę Św. – w sobotę 12 grudnia 2015r.

*Zapraszamy do zakupu świec charytatywnej pomocy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

projekt i realizacja: intermania.pl