Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Akcja Odblaskowa Szkoła we współpracy z naszą Parafią

W Szkołach naszej Parafii uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w akcję informacyjną w ramach IX edycji Małopolskiej Akcji Odblaskowa Szkoła, zorganizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod Honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Przygotowali bardzo ambitne plany działań. W tę ich pracę wplata się również nasza Parafia, która chce wspierać ich bardzo ważne inicjatywy. W miesiącu październiku Ksiądz Proboszcz wyraził zgodę na przeprowadzenie trzech takich akcji, o których wspominamy poniżej.

APEL DO KIEROWCÓW!

W niedzielę 28 października 2018 roku uczniowie ZSP w Witanowicach wraz z Opiekunami zorganizowali kolejną akcję w październiku związaną z bezpieczeństwem Pieszych. Tym razem zwrócili się z apelem do Kierowców, by nie parkowali na chodniku przed kościołem i na poboczu przy ul. Plebańskiej.

W naszej Parafii jest wyjątkowo dużo miejsca na parkingach przy kościele, gdzie można bezpiecznie zaparkować. Nie wszyscy kierowcy korzystają z tej dogodności, dlatego właśnie w niedzielę przed Uroczystością Wszystkich Świętych postanowili zorganizować kolejną akcję przy naszym kościele. Wszystkim kierowcom, którzy parkowali poza parkingiem zostały włożone za wycieraczki samochodowe ulotki przypominające przepisy prawa dotyczące parkowania. Ksiądz Proboszcz podczas ogłoszeń parafialnych przeczytał przekazaną informację i zaapelował – kolejny już raz – o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa przy kościele. Poinformował również, iż w dni, gdzie nie ma miejsca parkingowego przy kościele, można parkować w ogrodzie przy plebaniach. Informacja dodatkowa dla wszystkich Parafian została również umieszczona na tablicy ogłoszeń Sołectwa Witanowice przy naszym kościele.

Dbajmy o nasze wspólnie bezpieczeństwo!!!

Kierowco, parkuj na miejscu do tego przeznaczonym!!!

Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Witanowicach

we współpracy z Parafią Witanowice

NOŚ ODBLASKI!

Odblaskowa Szkoła jest realizacją różnorodnych działań nie tylko na terenie szkoły i terenu z nim sąsiadującego, ale ma zakres o wiele szerszy. Tym razem uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się późnym popołudniem 10 października na teren kościoła parafialnego w Witanowicach. Wiemy, że w miesiącu październiku codziennie porą wieczorną odbywają się w kościele Nabożeństwa Różańcowe. Przybywają na nie ludzie z odległych miejsc, niejednokrotnie przemierzając długie odległości idąc pieszo. Chcąc zachęcić wszystkich do noszenia odblasków, by byli bardziej widoczni na drodze, postanowiliśmy rozdawać opaski odblaskowe zwłaszcza ludziom starszym i tym, którzy nie mają swych pociech w szkole. Pragniemy, by i oni je nosili na rękach. Oczywiście przy okazji przypominaliśmy o bezpieczeństwie zwłaszcza podczas przechodzenia przez skrzyżowanie przy kościele. Miłą dla nas niespodzianką było spotkanie z senatorem panem Andrzejem Pająkiem, który w środowe popołudnie zaszczycił Parafię swą obecnością. Pochwalił naszą akcję i życzył, byśmy nie ustali w podjętych wysiłkach. Przed Mszą Św. proboszcz Ks. Józef Wróbel zaapelował do ludzi, by dbając o swe bezpieczeństwo zawsze zakładali na rękę opaski odblaskowe. Tych, którzy wędrują poboczem, a nie chodnikiem zachęcił też do zakładania kamizelek odblaskowych. Do wszystkich kierowców zwrócił się z apelem, by przejeżdżając w pobliżu kościoła zwalniali, gdyż ruch w porach nabożeństw jest tu bardzo duży.

Mamy nadzieję, że zorganizowana przez nas akcja przyniesie zamierzone skutki, a więc wzmocni bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Witanowicach

oraz Szkoły Podstawowej w Babicy

we współpracy z Parafią Witanowice

KIEROWCO – ZWOLNIJ!

Z takim właśnie hasłem uczniowie naszej szkoły agitowali w środę 10 października 2018 roku przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z ul. Plebańską i ul. Kościelną. Okazało się, że ruch późnym popołudniem jest również duży w tym miejscu. A jest to skrzyżowanie, które przemierzają ludzie z Babicy, Lgoty i Witanowic. Wiemy, że jest to krzyżówka bardzo niebezpieczna. Często zdarzają się tu wypadki spowodowane nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego. Nasza agitacja miała na celu wzmocnienie bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu. Zauważaliśmy, iż kierowcy widząc nas, redukowali prędkość pojazdów. Niestety. Byliśmy również świadkiem wymuszenia pierwszeństwa przez pojazd włączający się do ruchu od strony ul. Kościelnej. Na szczęście nie doszło do kolizji. DRODZY KIEROWCY – APELUJEMY – byście dbali o nasze i swoje bezpieczeństwo, przestrzegając zasad ruchu drogowego w tym i innych miejscach na drogach.

Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Witanowicach

oraz Szkoły Podstawowej w Babicy

we współpracy z Parafią Witanowice

projekt i realizacja: intermania.pl