Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

„Czytać – Zrozumieć – Działać” – by lepiej poznać nauczanie Jana Pawła II

TVP3 Kraków wraz z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zapraszają na wyjątkowe spotkanie z nauczaniem Jana Pawła II: „Czytać, zrozumieć, działać” w każdy wtorek, od 5 października o godzinie 19:10 na antenie TVP Kraków.

Papież Jan Paweł II zapisał się w historii Kościoła jako wielki przywódca duchowy, który swoją działalnością duszpasterską, docierał do ludzi wszystkich kontynentów. Zapisał się również na kartach historii powszechnej jako myśliciel, humanista oraz kreator dialogu. Spuścizna tekstów i przemówień papieskich jest bardzo szeroka. Cykl zatytułowany: „Czytać, zrozumieć, działać” jest próbą opowieści o papieskich encyklikach, w których zawarte zostało nauczanie papieża Polaka.

źródło i link do strony: https://domjp2.pl/2022/01/11/czytac-zrozumiec-dzialac/

projekt i realizacja: intermania.pl