Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Droga Krzyżowa ulicami Parafii

Już po raz drugi wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową odprawianą po ulicach naszej Parafii, a miało to miejsce w piątek 16 marca 2018 roku. Tym razem trasa prowadziła przez wioskę Wyźrał i Lgotę. W zimowej aurze, pokonując trasę prawie 7,5 km, w wielkiej zadumie modliliśmy się za Rodziny. To, co przeżyli uczestnicy tych wyjątkowych chwil modlitwy zostanie na długo wyryte głęboko w ich sercach. Przy Drugiej Stacji zatrzymaliśmy się przy Krzyżu na Zagórzu przy ul. Krakowskiej. Ten Znak Zbawienia został na nowo postawiony i uroczyście poświęcony, gdyż wcześniejszy Krzyż, który stał na tym miejscu został zniszczony podczas wypadku samochodowego. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Drogi Krzyżowej, a szczególnie służbie porządkowej na czele z Panem Janem Glanowskim; niezawodnym Panom Strażakom, wszystkim osobom prowadzącym rozważania, mieszkańcom Wyźrału i Lgoty, za piękne udekorowanie trasy zniczami; Panu Organiście, który nie szczędził sił i głosu, by modlitwa była jeszcze piękniejsza i bardziej wspólnotowa; i oczywiście Ks. Proboszczowi, który całą odpowiedzialność za bezpieczeństwo wziął za swoje barki i wraz z Ks. Wikariuszem towarzyszył nam w modlitwie.

Jakże miło było słyszeć słowa od pątników: „Ten czas, był dla mnie wzmocnieniem i nawróceniem”.  „Jak to wspaniale, że Kapłani idą wraz z Parafianami. Jestem z innej Parafii i to mnie bardzo zbudowało. Jak Pasterz idzie, to i owieczki za nim idą. Piękne”.

„Na taką pogodę nie zasłużyliśmy. Pokutując za nasze grzechy, Pan Bóg powinien nam dać o wiele trudniejszą pogodę”.

„Mam 7 lat i już drugi raz jestem na takiej Drodze Krzyżowej. Nie mogłem dziś nie iść! Tatuś mnie wspierał.” GALERIA

projekt i realizacja: intermania.pl