Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI WITANOWIC

drogakrzyzowa_470_315W piątek 24 marca 2017 roku, serdecznie zapraszamy do podjęcia trudu pokuty i wyruszenia na wspólną Drogę Krzyżową ulicami Witanowic. Rozpocznie się ona Mszą Św. o godz. 17.00 w naszym parafialnym kościele. Po Eucharystii wyruszymy  ul. Jana Pawła II niosąc wielki drewniany Krzyż przez poszczególne grupy i stany. Stacje Drogi Krzyżowej umiejscowione będą w szczególnych miejscach nawiązujących do historii naszej Parafii, a więc przede wszystkim przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Ulicą Sąsiedzką przejdziemy na Radwany, by w końcu wyjść na drogę w Babicy na tzw. „Cuplu” i kierując się dalej w lewo powędrujemy w kierunku ul. Kościelnej w Witanowicach.Trzynasta stacja Drogi Krzyżowej odprawiona zostanie na starym placu kościelnym. Jest to szczególne miejsce,
gdzie doszczętnie został zniszczony przez pożar zabytkowy drewniany kościółek. Jest tu pamiątkowy krzyż. Jednak są też nieme świadki minionych wieków. To betonowe schody, które – można powiedzieć są „skryte” w cieniu śpiewających gałęzi. Te schody prowadzą właściwie do nikąd. Prowadzą „do grobu, w którym złożono ciało Chrystusa”. By wyjść z grobu – trzeba na nowo wrócić tymi schodami na plac kościelny. Czy nie jest to piękne i jakże bardzo głębokie w treść miejsce?  Warto nie tylko na Drodze Krzyżowej, ale także indywidualnie przejść w ciszy tych historycznych miejsc i zastanowić się nad tym, co one mi mówią, co Chrystus w tym miejscu chce do mnie powiedzieć?

Czternastą stację Drogi Krzyżowej odprawimy na placu kościelnym i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Cała Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w intencji Rodzin, a więc Domowych Kościołów. Dlatego na zakończenie naszej pokutnej modlitwy Ojciec jednej z rodzin odmówi modlitwę za Rodziny.

ZAPRASZAMY  do wspólnej modlitwy, ale i zadumy.

Prosimy zabrać ze sobą świece /lampiony/ i odpowiednie obuwie na drogę, którą przemierzać będziemy ok. trzech godzin. Każdy uczestnik Drogi Krzyżowej otrzyma opaskę odblaskową, aby był widoczny na trasie. Prosimy też zabrać inne odblaski czy kamizelki dla większego bezpieczeństwa.

Bardzo prosimy o bezwzględne dostosowanie się do zaleceń służby porządkowej i stosowanie zasad bezpieczeństwa. 

Do niesienia Krzyża zapraszamy poszczególne grupy i stany:

Stacja I w kościele: Służba Liturgiczna Ołtarza

Stacja II przy Krzyżu /ul Jana Pawła II/: Młodzież dorosła i przygotowujący się do małżeństwa

Stacja III Przy Państwie Krowiarz: Zespół charytatywny, pielęgniarki

Stacja IV przy remizie OSP: Matki

Stacja V przy p. Mistrzakach /ul. Sąsiedzka przy mostku/: Ojcowie

Stacja VI w miejscu tragicznej śmierci śp. Piotra: Dzieci ze szkół podstawowych i nauczyciele

Stacja VII na Bobrówce /krzyżówka na Radwanach/: Wdowy i Wdowcy

Stacja VIII przy ul. Granicznej: Panowie Górnicy

Stacja IX przy ul. Dębina /Babica/: Żywe Róże

Stacja X przy kapliczce k. Państwa Starowiczów: Młodzież gimnazjalna i starsza

Stacja XI przy Dębie /ul. Kościelna/: Rada Parafialna, Akcja Katolicka

Stacja XII przy krzyżu na cmentarzu: Rodzice kapłanów, sióstr zakonnych,  katechetów, Margaretki i Rodzina Radia Maria

Stacja XIII nas starym placu kościelnym: Panie z Kół Gospodyń Wiejskich

Stacja XIV przed kościołem parafialnym: Wolontariusze ŚDM oraz osoby pracujące nad przygotowaniem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z naszej Parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej

Przez całą Drogę Krzyżową Panowie Strażacy asekurują niesienie Krzyża przez poszczególne grupy

 MAŁE Witanowice logo jpeg (3)

projekt i realizacja: intermania.pl