Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Dziękczynna Msza Św. za zbiory

foto 004„Bądź uwielbiony Panie za chleb powszedni i wszystkie dary…”

W niedzielę 6 września 2015 roku w naszej świątyni  została odprawiona dziękczynna Msza Św. za zbiory. Tym razem Gospodarzami Dożynek Parafialnych  byli mieszkańcy wsi Lgota, na czele z sołtysem Stanisławem Zającem. Panie z KGW uwiły piękny wieniec dożynkowy, symbol pracy rolników, który wraz z darami ziemi i smacznie pachnącym bochnem chleba złożyli na ołtarzu pańskim. W uroczystości  parafialnej uczestniczyli sołtysi  wsi: Babica, Lgota, Witanowic i Wyźrału jak również wójt Gminy Brzeźnica i Sekretarz Gminy Tomice – obecnie sprawujący   funkcję wójta. Galeria zdjęćPodczas Eucharystii ks. proboszcz Józef  Wróbel podziękował wszystkim pracującym na roli za ich trud i troskę o chleb codzienny. Po Mszy Św. przedstawiciele władz gminnych i sołtysi  częstowali wszystkich wiernych poświęconym kawałkiem chleba, który jest symbolem wzajemnej współpracy, solidarności i miłości  wobec drugiego człowieka.

projekt i realizacja: intermania.pl