Dzień Świętości Życia – Zwiastowanie Pańskie

duchowa-adopcja W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego świętować będziemy
8 kwietnia 2013 roku.
Od wielu już lat w dniu Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia, w którym podejmujemy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Centralnym punktem tego dnia w naszej parafii  będzie uroczysta

Msza święta  godzinie 18.00.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

25 marca 1995 r. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił encyklikę Evangelium Vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego. Podkreślając szczególnie znaczenie tej daty, Papież powiedział:

„Wybrałem tę datę dlatego, że nabiera ona szczególnego znaczenia właśnie w kontekście życia. W chwili Zwiastowania Maryja Dziewica przyjmuje nowinę o swoim Bożym macierzyństwie. Wypowiedziane przez nią „tak” jest kumulacją wszystkich „tak”, które każda matka wypowiada wobec życia własnego dziecka.

Maryjo, Matko Stwórcy życia, Matko żyjących, pomóż całej ludzkości coraz bardziej cenić wielki dar życia.”

W 1998 r. w odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II zawarte w encyklice Evangelium Vitae, Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła 25 marca „Dniem Świętości Życia”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do podjęcia

Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

w Dzień Świętości Życia

w poniedziałek 8 kwietnia 2013 roku.