Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszej Parafii do Kalwarii

Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie!

7 kwietnia 2017  r.

W naszej parafii po raz pierwszy postanowiliśmy włączyć się w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Intencją szczególną tego wyzwania jest przypadający w tym roku zacny Jubileusz 700-lecia istnienia naszej Parafii i Wioski Witanowice. Dlatego wraz z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową /EDK/.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – ruszamy w nocy na ponad 30-sto kilometrową wędrówkę. Sami, w milczeniu. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej.

Zapisy na EDK trwają do 05.04.2017 Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie internetowej: www.edk.org.pl

Naszą wyprawę rozpoczniemy 7 kwietnia – Mszą Świętą w Parafii św. Mikołaja w Witanowicach o godz. 20:00, a po Mszy wyruszymy w kierunku Kalwarii.

Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Chodź z nami. Zapraszamy.

Komitet EDK Witanowice

Ważne informacje dla uczestnika

www.edk.org.pl/zanim-wyruszysz.html

www.edk.org.pl/rejon-edk/221/witanowice.html

www.edk.org.pl/trasa-edk/witanowice-kalwaria-zebrzydowska-676.html

Warto zapamiętać

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o udziale w EDK, zapoznaj się z informacjami dostępnymi na stronie EDK.org.pl w zakładce Przed wyjściem, a także z informacjami dot. bezpieczeństwa na wybranej przez Ciebie trasie. Na trasę EDK wyruszasz na własną odpowiedzialność, samodzielnie musisz zadbać o odpowiednie wyposażenie oraz swoje bezpieczeństwo.

Szczegółowe informacje na temat rozpoczęcia EDK znajdziesz w profilu swojego rejonu /Witanowice/, który opiekuje się wybraną trasą – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Zasady obowiązujące podczas drogi

Wybrana trasa

 Kalwaria, którą opiekuje się rejon Witanowice. Trasa ma 33 km długości.

 

plakat

Szczegółowych informacji w naszym rejonie udziela Bartłomiej Moskała – lider EDK Witanowice 

kontakt: bartekmoskala@gmail.com

opis i zdjęcia Stacji EDK na facebook: edk.witanowice

projekt i realizacja: intermania.pl