Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Gościmy wśród nas Pielgrzymów Wadowickiej Pielgrzymki

fot 009W niedzielę 14 lipca 2013 roku ok. godz. 11.00 gościlismy w progach naszej świątyni 28. pieszą pielgrzymkę z Wadowic na Jasną Górę. Była to ponad  300 osobowa grupa rozśpiewanych i rozmodlonych Pątników. W Roku Wary w szczególny sposób chcą zanieść przed Tron Matki Bożej Częstochowskiej swoje intencje, do których i dołożyliśmy i nasze parafialne. Z ogromną serdecznością ks. kan. Józef Wróbel proboszcz parafii powitał wszystkich Pielgrzymów, zapraszając na modlitwę do kościoła, a później na przygotowany poczęstunek.  Pielgrzymi będą przemierzać szlak 145 km.     Zobacz galerię

Zapewne wiele niespodzianek przyniesie im zapowiadanana jakże zmienna pogoda, no cóż – tak też jest i w naszym życiu ziemskim. Pielgrzymka rozpoczęła się uroczystą Mszą św., której przewodniczył  biskup Grzegorz Ryś wraz z przybyłymi kapłani. On też odprowadził Pątników do rogatek miasta wspólnie z ks. proboszczem bazyliki Stanisławem Jaśkowcem oraz burmistrz Wadowic Ewą Filipiak. W tym roku wadowicką pielgrzymkę do Częstochowy prowadzi ks. Adam Garlacz. 28. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy  podzielona została na dwie grupy. Szczególną intencją modlitewną będzie dziękcznienie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej za spodziewaną na jesień kanonizację  rodaka bł. Jana Pawła II –  Karola Wojtyły z Wadowic. Cieszymy się, iż z naszej parafii witanowickiej również spora grupa pielgrzymów bierze w niej udział.

 

 

 

 

projekt i realizacja: intermania.pl