Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Interaktywny kalendarz adwentowy dla dzieci i rodziców

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza dzieci i rodziców do udziału w przedświątecznej, rodzinnej zabawie w formie kalendarza adwentowego!

Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Przygotowuje nas również do Jego narodzenia w betlejemskiej stajence. To czas pokoju, pojednania, wyrażania miłości i szacunku. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przygotowało multimedialną wersję kalendarza adwentowego.

– Od 28 listopada do 24 grudnia 2021 r. na stronie Muzeum czekać będą interaktywne gry oraz zadania specjalne. Każdego dnia na stronie internetowej: www.domjp2.pl/adwent będziemy odkrywać znaczenie symboli, zwyczajów i tradycji związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem oraz prezentować ciekawostki z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Codziennie, pod kolejnymi śnieżynkami umieszczonymi na stronie odblokowana zostanie ciekawa gra interaktywna oraz zadanie specjalne do wykonania wspólnie z rodzicami. Na losowo wybranych kartach z zadaniami będzie można odnaleźć 12 fragmentów układanki, które należy wyciąć, ułożyć w całość i nakleić na kartkę papieru. Na 20 pierwszych osób, które mailowo prześlą skan lub zdjęcie układanki czekają nagrody! – zachęcają organizatorzy.

żródło: diecezja.pl

projekt i realizacja: intermania.pl