Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Jubileuszowy koncert z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

Metropolita Krakowski zaprasza na niezwykły Międzynarodowy Koncert z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II Wielkiego, który odbędzie się pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timonthy Dolana – arcybiskupa Nowego Jorku, jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego – konsula generalnego Rzeczypospolitej w nowym Jorku.

W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego.

W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki.

Pierwotnie koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line.

Emisja online odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz. 20.00 na stronie internetowej wydarzenia www.jp2concert.com

Serdecznie zapraszamy.

projekt i realizacja: intermania.pl