Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Koncert kolęd w naszej świątyni

foto 043aUroczystość Trzech Króli czyli Objawienia Pańskiego zapisała się bardzo uroczyście na kartach historii naszej Parafii. W tym dniu w całej Polsce organizowane były Orszaki Trzech Króli. Można powiedzieć, iż taki orszak dotarł do naszej świątyni. Stało się to za sprawą Koncertu Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Zygodowic i chóru Harmonia z Kobióra, którzy na cześć  Nowonarodzonego Króla grali i kolędowali. Od godz. 15.00 do 16. Tłumy ludzi zgromadziły się w naszym kościele. Po kolędowaniu uczestniczyliśmy we Mszy Św., a później w drugiej części spotkania w budynku Szkoły Podstawowej w Witanowicach. Tam odbył się Festiwal Potraw regionalnych. Miłym akcentem po koncercie były słowa podziękowań Wójta Gminy Tomice i prezesa Stowarzyszenia Orkiestry Dętej z Zygodowic w kierunku naszego ks. Proboszcza, za współpracę i przychylność w zorganizowaniu niniejszego koncertu w kościele p.w. św. Mikołaja w Witanowicach.

projekt i realizacja: intermania.pl