Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Modlitwa za Ojczyznę

W sobotę 11 listopada 2017 w Narodowe Święto Niepodległości uroczyście oddaliśmy hołd Poległym podczas obrony naszej Ojczyzny, ale i wszystkim naszym wiernym Zmarłym, którzy na przestrzeni ponad 700 lat odeszli do Domu Ojca z naszej Wspólnoty. W Kaplicy Cmentarnej sprawowana była pod przewodnictwem proboszcza ks. Kan. Józefa Wróbla w tej intencji Msza Św., w której uczestniczyli bardzo licznie nasi Seniorzy, ale również uczniowie wraz z Dyrekcją i Nauczycielami ZSP w Witanowicach wraz z Pocztem Sztandarowym. W liturgię zaangażowali się świeccy, przygotowując lekcję, psalm i modlitwę wiernych. Po Eucharystii uczniowie szkoły przeszli na mogiłę poległych podczas wojny i złożyli symboliczną wiązankę.

Uroczystość ta wpisała się jako kolejny punkt programu obchodów Jubileuszu 700 lecia Wsi i Parafii Witanowice.

 

projekt i realizacja: intermania.pl