NIEDZIELA DZIĘKCZYNIENIA

fotoo 472

Tak właśnie można powiedzieć o pierwszej niedzieli miesiąca maja. Nasze serca przepełnione wdzięcznością wobec Pana Boga za wielkie dzieła, których mogliśmy doświadczyć w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, wyrażały tę wdzięczność podczas Eucharystii  4 maja. Szczególne Tedeuum wypowiedzieliśmy podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Tutaj dzieci klas trzecich dziękowały za dar rocznicy I Komunii Św., a także za kanonizację naszego Wielkiego Jana Pawła II – Świętego. Starały się uczestniczyć w liturgii najpiękniej jak tylko potrafią, angażując się we wszystkie możliwe funkcje do spełnienia przez nie. Z radością ofiarowały swój dar, którzy przygotowywały przez cały rok, zdobywając IX pierwszych piątków miesiąca. Przez te dziewięć miesięcy, uczestnicząc w Eucharystii angażowały się również w liturgię, przygotowując  śpiewy międzylekcyjne. Ich kochani Rodzice, zaangażowali się również bardzo ofiarnie w gruntowne sprzątanie kościoła, ale i terenu wokół niego. Jako dar serca złożyli ofiarę na malowanie kościoła. Ks. Proboszcz w homilii podkreślił, jak ważne jest dawanie świadectwa religijnego życia dzieciom i troski o ich rozwój. Zachęcał, aby ta troska była jedną z najważniejszych w ich rodzicielskim życiu.

Dzieci przez cały biały tydzień uczestniczyły we Mszy Św.  i nabożeństwach majowych .

„Święty Janie Pawle wstawiaj się za mną

Pomóż mi kroczyć drogą zbawienną

Chcę naśladować Cię w życiu moim

Wciąż posługując się przykładem Twoim.

O Matko Boska strzeż serca mego

O dobry Jezu nie wychodź z niego,

Póki tchu w mym życiu stanie

Nie opuszczaj mnie Jezu Panie”.