Ogłoszenia parafialne – 10. Niedziela Zwykła 9.06.2024 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie św. Barnaby,  apostoła

– w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

– w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W sobotę w krakowskich Łagiewnikach o godz. 11.00 zakończenie Kongresu Eucharystycznego naszej archidiecezji i beatyfikacja ks. Michała Rapacza. Mamy jeszcze wolne bilety, gdyby ktoś chciał wziąć udział, zapraszamy do zakrystii po odbiór.

W tym tygodniu młodzież klas VII i VIII rozpoczyna Triduum przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Triduum będzie w czwartek i piątek o godz. 18.00 oraz w poniedziałek 17 czerwca o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy zachęcamy rodziców, rodziny  kandydatów i całą wspólnotę parafii.

Uroczystej Mszy Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania  we wtorek 18 czerwca o godz. 18.00  przewodniczyć będzie nasz Arcypasterz Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Zapraszamy wszystkich do tej szczególnej modlitwy.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remonty przekazane na składkę i w kopertach: parafianin z Babicy 200 zł, parafianin z Witanowic 50 zł, rodzina z Babicy 600 zł,  anonimowy ofiarodawca 500 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału i prosimy o sprzątanie na kolejną niedzielę mieszkańców II rejonu z Wyźrału.

Jutro wyjazd parafialny naszej scholki, scholii, ministrantów, lektorów oraz młodzieży Grupy Apostolskiej do parku rozrywki Energylandia. Zbiórki o godz. 9.00 w Babicy przy szkole i w  Witanowicach przy kościele i przy szkole.

Wczoraj pożegnaliśmy śp. Henryka Mozgałę z Babicy, lat 78. Polećmy Go  miłosierdziu Bożemu.  Pogrzeb  śp. Czesławy Grudniewicz z Babicy będzie we wtorek o 15.00. Różaniec o 14.30. Wieczne odpoczywanie…