Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Ogłoszenia parafialne – 3. Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023 r.

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14.45. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych  wielkopostnych nabożeństwach. Plenerowa Droga Krzyżowa jest zaplanowana na piątek 31 marca.

W środę Msza Święta i nowenna  do MB Nieustającej Pomocy.

W najbliższą niedzielę świętować będziemy imieniny naszego ks. Kanonika w dniu uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP, której  to  liturgiczny obchód przeniesiono  na poniedziałek 20 marca. Pragniemy otoczyć ks. Kanonika modlitwą i  najlepszymi życzeniami. Będziemy  się modlić w Jego intencji i wszystkich solenizantów w niedzielę na Mszy  św. o godz. 9.00, oraz w poniedziałek  również o godz. 9.00.

Na stoliku z prasą są  do zabrania,  dla chętnych, którzy  chcą podjąć  modlitwę  za nienarodzone a zagrożone  śmiercią dzieci deklaracje Duchowej Adopcji.

Mając na uwadze haniebne oskarżenia św. Jana Pawła II, w czwartek z racji 16-dnia miesiąca zapraszamy do naszego kościoła na godz. 20.15 POAK, Żywe Róże i wszystkich parafian, a zwłaszcza mieszkańców ulicy św. Jana Pawła II, na wieczór z św. Janem Pawłem II. W tym dniu również  mamy zaproszenie do Wadowic  do Bazyliki na godz. 20.00 na Msze św. w obronie św. Jana Pawła II, następnie Apel Jasnogórski i czuwanie przy relikwiach do 21.37, zakończone odśpiewaniem Barki pod  domem rodzinnym papieża. Mszy będzie przewodniczył ks. dr Andrzej Scąber, obecny przy  procesie kanonizacyjnym św. Jana Pawła II.

Obok ołtarza Jezusa Miłosiernego  paschaliki. Ofiary składane za nie  przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas naszej archidiecezji.

Plan rekolekcji  wielkopostnych, które przeżywać będziemy od 25 marca można zabrać ze stolika z prasą.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianin z Witanowic 200 zł, anonimowy ofiarodawca 500 zł. i ofiary przesłane na konto: parafianka z Wyżrału 100 zł, rodzina  z Witanowic 500 zł, ofiarodawca z Wadowic 100 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy VII rejon mieszkańców Witanowic.

Pogrzeb śp. Stanisława Kaleńskiego z Witanowic jutro o godz. 12.00.

projekt i realizacja: intermania.pl