Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania

W obecnym roku kalendarzowym Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony Młodzieży w dniu 6 grudnia. Zapraszamy więc wszystkich Kandydatów do współpracy z łaską Bożą, by jak najlepiej otworzyć się na dary Ducha Świętego. Uczniowie klasy VIII w ramach katechezy szkolnej będą realizować przygotowanie w oparciu o Katechizm Bierzmowanych „Otrzymacie Jego Moc”. Wszystkich Kandydatów, a więc uczniów klas VIII i klas I ponadpodstawowych prosimy o zaangażowanie liturgiczne i o udział w spotkaniach przy parafii w trzecie piątki miesiąca o godz. 17.00. Zapraszamy na nabożeństwa pierwszopiątkowe.

Uczniowie klas VII i klas VI również przygotowują się małymi krokami do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Realizują tzw. przygotowanie dalsze, polegające na częstym korzystaniu z sakramentu pokuty – zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca i zaangażowanie w różne nabożeństwa roku liturgicznego. Uczniowie klasy VII rozpoczynają w tym roku poznawanie „Katechizmu Bierzmowanych” w ramach katechezy szkolnej. Na spotkania przy parafii będą proszeni w późniejszym czasie. Prosimy Rodziców o współpracę z dziećmi i katechetami. Każdy Kandydat do Bierzmowania powinien w ciągu przygotowania odprawić chociaż raz dziewięć I Piątków Miesiąca. Prosimy o pilnowanie na bieżąco wpisów w tzw. „Dzienniczku Kandydata do Sakramentu Bierzmowania”.

projekt i realizacja: intermania.pl