Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Relikwie bł. Carla Acutisa w naszej Parafii 9-10 marca 2023 r.

W naszej archidiecezji trwa peregrynacja relikwii bł. Carlo  Acutisa, które odwiedzają wybrane parafie. Jest  to okazja do szczególnej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W naszej parafii te relikwie będą gościć w czwartek i piątek. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem tego patrona. W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta i modlitwy przy relikwiach  błogosławionego. Msza Św. będzie odprawiana w tych wszystkich intencjach, które uczestnicy  Mszy  będą przedstawiać wstawiennictwu  tego Patrona. Zapraszamy  wszystkich parafian, dzieci, młodzież i dorosłych. Młodzież klas  VI, VII i VIII uczestniczy  w tej modlitwie w ramach swojego przygotowania do sakramentu Bierzmowania. W piątek zapraszamy  na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową i pożegnanie  relikwii błogosławionego Carla. Kim był bł. Carlo Acutis?

Carlo Acutis (1991-2006) Trzonem duchowości Carla było codzienne spotkanie z Panem w Eucharystii. Często powtarzał: „Eucharystia jest moją drogą do nieba!”. Zdanie to jest syntezą Jego duchowości i całego życia spędzonego w przyjaźni z Bogiem. Ewangelizował poprzez internet i stworzył międzynarodową wystawę na temat Cudów eucharystycznych, która gościła na 5 kontynentach i poruszyła serca wielu ludzi, pomagając im zbliżyć się do Boga. Carlo Acutis pokazał swoim życiem, że świat cyfrowy może służyć dobru i ukazywać miłość oraz piękno Stwórcy. Jest błogosławionym Kościoła katolickiego. Może być wzorem do naśladowania nie tylko dla młodych ludzi, ale dla każdego człowieka, gdyż poprzez swoje życie dał nam niezwykły przykład miłości do Boga i ludzi. Został beatyfikowany 10 października 2020 roku w Asyżu.  Patron Światowych Dni Młodzieży 2023 w Lizbonie. Wspomnienie liturgiczne Carlo Acutisa obchodzone jest dnia 12 października. Więcej informacji o życiu bł. Carla

Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach bł. Carla Acutisa w czwartek i piątek.

Zachęcamy do:

Boże, nasz Ojcze, dzięki Ci składamy za to,

że dałeś nam Carlo, który dla młodych jest wzorem życia,

a dla każdego – wezwaniem do miłowania.

Ty, czyniąc z Eucharystii „autostradę do nieba”,

pozwoliłeś mu kochać Twojego Syna.

Ty dałeś mu Maryję, Matkę najukochańszą,

i przez Różaniec pozwoliłeś wyśpiewywać Jej czułość.

Przyjmij jego modlitwę za nas.

Spójrz przede wszystkim na ubogich,

których miłował i wspomagał

Również mi ofiaruj, za jego wstawiennictwem, łaskę o którą Cię proszę…

Wprowadzając Carlo do grona świętych Kościoła,

daj nam pełnię radości;

niech jego uśmiech będzie także dla nas światłem

na chwałę Twojego Imienia. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Mario…  Chwała Ojcu…

 

 

 

                                                                 

 

projekt i realizacja: intermania.pl