Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Rocznica I Komunii Świętej

wdzięczność trzecioklasistówW niedzielę 12 maja 2013 roku, gdy to przeżywaliśmy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci z klas trzecich dziękowały Panu Bogu za cały rok, w którym mogły przystępować do Stołu Pańskiego. Wraz z całymi rodzinami zgromadziły się na Mszy Św. o godz. 9.00. W pełni zaangażowały się w liturgię Mszy Świętej dziękczynnej, a przez cały tydzień przychodziły w strojach komunijnych. Dziewczęta codziennie przygotowywały psalm responsoryjny. Wyjątkowym dniem był również piątek, gdy to otrzymały podpisane przez Ks. Proboszcza książeczki pierwszopiątkowe, do których zapisywały sukcesywnie korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania i przystępowania do Komunii Św.  w pierwsze piątki miesiąca. Radością napawa fakt, że 95% z nich  odprawiło już dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Gratulujemy i życzymy, aby często i obficie korzystały z łask, które obiecał udzielać Pan Jezus tym, którzy odprawią chociaż raz w życiu dziewięć piątków miesiąca. Tym dzieciom, które nadal odprawiają je, życzymy, by wytrwały w swym postanowieniu.

 

zobacz galerię

projekt i realizacja: intermania.pl