Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Rozważamy Mękę Jezusa

Na Drodze KrzyżowejCzas Wielkiego Postu, który już wielkimi krokami zbliża nas do Świąt Wielanocnych, mobilizuje nas do czynnego i jakże licznego uczestnictwa w Nabożeństwach Dróg Krzyżowych oraz Gorzkich Żali. W piątkowe wieczory, w trosce o rozwój naszej wiary ks. proboszcz wraz z katechetami podejmują różnorodne tematycznie rozważania, aby trafić do wszystkich uczestników modlitwy począwszy od tych najmniejszych ze szkół podstawowych, poprzez młodzież, dorosłych i starszych. Cieszy fakt, że dzieci,  a zwłaszcza młodzież chętnie uczestniczy w tych ćwiczeniach wielkopostnych. Trzeba podkreślić, iż podczas tej modlitwy młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w dniu 6 grudnia 2012 roku, szczególnie trwa w dziękczynieniu za ten dar i prosi o pomnożenie łask i darów Ducha Świętego. Służba liturgiczna ołtarza, dzieci i dorośli z grup parafialnych  również akcentują swoją aktywność, pięknie przygotowując rozważania, przewodnicząc wspólnej modlitwie. Niedzielnie rozważania Męki Pańskiej podczas Gorzkich Żali rozpoczynają się adoracją relikwii bł. Jana Pawła II czy też relikwi Krzyża Świętego. Kościół wypełniony wiernymi po brzegi z wielkim zaangażowaniem wyśpiewuje Mękę Jezusa. Kazania pasyjne głoszone przez  ks. Janusza Korbel z parafii Ofiarowania N.M.P. w Wadowicach,  zachęcają nas do głębokiej refleksji nad naszą wiarą i dawaniem świadectwa Chrystusowi i Kościołowi.

Nie mogło również zabraknąć naszego dziękczynienia za posługę papieża Benedykta XVI, który przez prawie osiem lat pełnił posługę Piotrową w Kościele Chrystusowym.

Wraz z całym Kościołem pragniemy polecać intencje wszystkich kardynałów zgromadzonych w Watykanie prosząc o wsłuchanie się w głos Ducha Świętego i wybór nowego Papieża.

Nasza Wspólnota przygotowuje się do rekolekcji wielkopostnych, które będą trwać od niedzieli 17 marca do wtorku 19 marca. W naszych codziennych modlitwach polecajmy Panu Bogu sprawę dobrze przeżytego świętego czasu rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej.

projekt i realizacja: intermania.pl