Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Św. Krzysztofie – prowadź szczęśliwie

DSC07247W niedzielę 27 lipca 2014 roku po każdej Mszy Świętej został dokonany obrzęd poświęcenia samochodów i innych pojazdów, którymi dotarli do kościoła kierowcy. Widok niecodzienny i jakże piękny. Plac kościelny otoczony pojazdami, które niejako wołały do Pana Boga o Błogosławieństwo w podróży. I o tę łaskę modliliśmy się podczas Eucharystii. Przez posługę Kapłanów kierowcy przyjęli błogosławieństwo, a wręczony pamiątkowy obrazek ze św. Krzysztofem z radością zachowali w swoim pojeździe. Na odwrocie wymowna modlitwa do Patrona św. Krzysztofa, którą z pewnością będą często posługiwać się. Orszak samochodów przejeżdżał wokół kościoła, a Ks. Proboszcz nie szczędził wody święconej. Sygnały klaksonów dziękowały „wołając”: Święty Krzysztofie – prowadź szczęśliwie!

projekt i realizacja: intermania.pl