Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Parafialna Świąteczna Akcja Bezinteresownej Pomocy

Nasza Parafia pod patronatem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego podjęła współpracę z „Fundacją małych stópek”, która pomaga Domom Samotnej Matki na terenie całego naszego Kraju oraz z Kuchnią Św. Brata Alberta, Domami Pomocy Społecznej na terenie Wadowic i Domem Dziecka w Radoczy.

W rozpoczętym już okresie Adwentu robimy wiele dobrych postanowień i wyrzeczeń. Dlatego serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną „Paczuszka dla maluszka” i „Pomoc ludziom starszym”  a także Dzieciom w Domu Dziecka.

W naszym kościele jest żywa choinka, na której zawieszone są papierowe bombki informującej o tej akcji. Osoby chcące wesprzeć tę akcję proszone są o zabranie takiej bombki do domu i przygotowanie na miarę swoich możliwości małej „Paczuszki dla maluszka” /mogą to być artykuły spożywcze, soczki, chrupki, mleko np. Bebilon, środki czystości, pampersy od nr 1 w górę, środki kosmetyczne itp./ Następnie prosimy o przyniesienie swojego daru pod choinkę do kościoła.

Zaś inne dary w formie artykułów spożywczych np. cukier, mąka, kasza, makaron, konserwy, dżemy, słodycze itp. oraz  środki czystości np. proszek do prania, mydło, żel pod prysznic, pasta do zębów itp.  prosimy o składanie do specjalnie przygotowanych koszy w bocznej nawie Jezusa Miłosiernego.

Akcja trwać będzie do 20 grudnia. Przed Świętami Bożego Narodzenia  dary zostaną przekazane do w/w instytucji.

Już dzisiaj dziękujemy Wszystkim Darczyńcom w imieniu wszystkich, do których dotrze pomoc.

Pamiętajmy! W każdym z nas tkwią ogromne pokłady DOBRA! Wspólnie możemy wiele zdziałać!  

Nie pozwólmy, by czas pandemii przeszkodził nam w czynieniu uczynków miłosierdzia.  

Organizatorzy Akcji

z Ks. Adamem Bartnickim – proboszczem

projekt i realizacja: intermania.pl