Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Święto Miłosierdzia 2022 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

 „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia”– mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień.

W sobotę, 23 kwietnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta z wigilii Święta Miłosierdzia. O godz. 20.30 w Bazylice rozpocznie się nabożeństwo Droga Miłosierdzia (część III – „Miłosierdzie darem dla świata”), które transmitowane będzie w TVP3. Na godz. 22.00 zaplanowane jest nabożeństwo modlitewne w intencji pokoju na świecie, a szczególnie na Ukrainie i w krajach afrykańskich, gdzie trwa wiele działań zbrojnych.  Główna Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego będzie odprawiona o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym /transmisja w TVP1/. Uroczysta Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w Bazylice /transmisja w TVP3/.

projekt i realizacja: intermania.pl