Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Uroczyste zakończenie Misji Świętych

Dziewięć dni żarliwej modlitwy do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej dobiegł końca. Nauki Misji Świętej zakończyły się w niedzielę 21 maja 2017 roku o godz. 16.30. Bogactwo przeżyć i doznań duchowych z pewnością będzie owocowało w życiu każdego z nas. Punktem kulminacyjnym, kończącym Misję Świętą była modlitwa w godzinie miłosierdzia. Najpierw nasi Kapłani i Ojcowie Misjonarze uroczyście podpisali na ołtarzu Akt zakończenia Misji Parafialnych trwających w dniach od 13 do 21 maja 2017 roku. Następnie przeszliśmy w procesji pod Krzyż Misyjny. Każdy z nas przyniósł krzyż, aby w jego obecności wyznać wiarę i dokonać jego poświęcenia, by modląc się w naszych domach przed jego wizerunkiem mogliśmy wypraszać zdroje łask. Ojcowie Misjonarze udzielili nam odpustu zupełnego przypisanego dla tych, którzy uczestniczyli w co najmniej trzech dniach misyjnych. Tutaj trzeba podkreślić, iż w godzinie południowej na dzwonnicy został zawieszony Krzyż, który nieśliśmy podczas Drogi Krzyżowej i Drogi Światła. Będzie on dla nas kolejnym wielkim znakiem przypominającym o wielkich wydarzeniach, w których uczestniczyliśmy w roku 700 lecia istnienia naszej Parafii. I wreszcie nastąpił moment przekazania ks. proboszczowi stuły, które on uroczyście założył na ramiona w dniu rozpoczęcia Misji Ojcom Misjonarzom. I gorące słowa wdzięczności za głoszone nauki, zapewnienie o modlitwie, by trud misyjny, który podejmują Ojcowie przynosił błogosławione owoce nawrócenia w naszej parafii i tam, gdzie Ojców posyła Bóg. Szczególnym momentem kończącym tę uroczystość była adoracja Krzyża Misyjnego przez pocałunek. Doniosły, wymowny i historyczny moment. Mamy nadzieję, że Misja Święta była dobrze przez nas przeżyta. Teraz czekamy na przyjazd biskupa Jana Zająca, by pobłogosławił i utwierdził to, czego dokonał w sercach naszych Pan Jezus podczas zakończonych wyjątkowych rekolekcji misyjnych. Serdecznie zapraszamy do niusa poniższego, w którym prezentujemy bogatą galerię zdjęć z poszczególnych punktów programu Misji. Informujemy, iż nagrane nauki Ojców Misjonarzy będą udostępnione na stronie internetowej oraz nagrane na płycie DVD dla tych, którzy będą chcieli je sobie zabrać na pamiątkę i odtworzyć na nowo w domu.

projekt i realizacja: intermania.pl