Z 5. NIEDZIELI WIELKANOCNEJ

niedziela wielkanocnaNajważniejsze informacje na najbliższy tydzień:

– Od poniedziałku 29 kwietnia rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława bp.

– W środę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. W kościele nabożeństwo będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00.

– Wszystkie Msze Święte w tygodniu w miesiącu maju będą odprawiane o godz. 18.00.

– W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Majowym.

– W czwartek od godz. 16.30 spowiedź przed I piątkiem miesiąca maja. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas trzecich odprawiające 9. pierwszych piątków miesiąca.

– Również w czwartek o godz. 8.30 wyjazd do chorych z Najświętszym Sakramentem.

– W piątek 3 maja – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze Święte tak jak w niedziele.

– W sobotę o godz. 9.00 dzieci z klasy II przystapią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

– Również w sobotę rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie. Po Mszy Św. wieczornej odbędzie się uroczysta procesja fatimska, na którą szczególnie zapraszamy: dzieci do sypania kwiatów, dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych, Panie i Panów do niesienia feretronów, światła oraz baldachimu.

– W niedzielę o godz. 9.00 uroczysta Komunia dzieci klas drugich.

– Serdecznie dziękujemy za przywóz ziemi do wyrównania terenu wokół kościoła oraz za pracę z tym związane, za dar kwiatów i posadzenie ich przed kościołem.

– Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z Wyźrału. Troskę o czystość świątyni w najbliższym tygodniu polecamy rodzicom dzieci klas drugich.

– W modlitwach polecajmy również naszego kleryka Krzysztofa Ryszawy, który dnia 8 maja przyjmie Święcenia Diakonatu.

– Zadbajmy, tak jak co roku, o umajenie kapliczek przydrożnych i podtrzymujmy również tę tradycję gromadzenia się na Majówki przy tych kapliczkach porą wieczorną.