Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Z miłości do Maryi i Jezusa

5„Jak dzieci do Matki – tu się garniemy,

Na tym miejscu świętym łaski pragniemy…”

 Po pielgrzymowaniu do Lichenia, Częstochowy, Świnic Warckich i Medjugorie nadszedł wreszcie czas na pielgrzymowanie do najbliższego i najukochańszego sanktuarium maryjno – pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tak,  jak co roku,  z naszej parafii udała się pielgrzymka autokarowa na to święte miejsce. W piątek 16 sierpnia, po odprawieniu Mszy Św. w naszym kościele za zmarłych parafian i kapłanów, powędrowaliśmy szlakiem Dróżek ku czci Matki Bożej łącząc je również z Dróżkami za zmarłych. Wielu z nas zostało na uroczystości popołudniowe związane z Pogrzebem Matki Bożej. W sobotę zaś, niestrudzeni Pątnicy, udali się na drugi dzień pielgrzymowania – tym razem na Dróżki do Pana Jezusa. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości Odpustowych w Kalwarii była oczywiście uroczysta procesja Wniebowzięcia N.M.P. i Msza Św. przed klasztorem w niedziele. Zobacz galerię

Niezmiernie cieszymy się, że z naszej Wspólnoty tak wielu ludzi chętnie i z radością, ale i z ogromną ofiarą dawaną z siebie bierze udział w tych pielgrzymkach. Jak Ks. Proboszcz to powiedział wędrując solidarnie wraz z nami,  że „{…} serce kapłana rośnie, gdy widzi całe rodziny z małymi dziećmi, ale i tych ludzi starszych,  chorych, cierpiących i w pokorze znoszących chorobę, na tylu młodych, którzy tu są na tym pielgrzymim szlaku. Niech Matka Najświętsza ma nas wszystkich w opiece, wypraszając łaski dla ciała i dla ducha.”

Uroczystego zakończenia pielgrzymowania dokonaliśmy w naszym kościele w niedzielę 18 sierpnia, odśpiewując o godz. 14.00 uroczyste Nieszpory z wdzięcznym Magnificat za dar pielgrzymowania do tych wszystkich miejsc, które było nam dane w tym krótkim wakacyjnym czasie nawiedzić.

Umocnieni w duchu wiary

 Pielgrzymi

projekt i realizacja: intermania.pl