Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Z Niedzieli Dobrego Pasterza – ogłoszenia

Ogłoszenia z Niedzieli Dobrego Pasterza – 4. niedzieli wielkanocnej – 3 maja 2020 r.

*Przypominamy, że w niedziele Msze Święte odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.00, by dać możliwość większej ilości osób skorzystania z uczestnictwa w Eucharystii podczas epidemii koronawirusa. Przedstawione godziny odprawiania są aktualne, aż do odwołania.

*W miesiącu maju w dni powszednie wszystkie Msze Św. odprawiane są o godz. 18.00, a po nich Nabożeństwo Majowe.  Serdecznie zapraszamy w miarę możliwości, zachowując szczególne środki ostrożności o uczestnictwo w Nabożeństwach Majowych. Szczególny apel kierujemy do dzieci pod opieką rodziców. Dla ułatwienia proponujemy, by skorzystać z wyznaczonych „dyżurów” w poszczególne dni tygodnia, aby dostosować się do maksymalnej liczby osób uczestniczących w modlitwie – do 70.

I tak zapraszamy:

w poniedziałki – dzieci z oddziałów przedszkolnych i kl. I

we wtorki – uczniów klasy II

w środy – uczniów kl. IV i V

w czwartki – uczniów kl. III

w piątki – uczniów kl. VI i VII

w soboty – młodzież kl. VIII i starszą ze szkół średnich i zawodowych

Jeżeli, ktoś nie będzie mógł skorzystać z obecności na modlitwie w kościele, to zapraszamy do skorzystania z nabożeństwa online.

*Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu zapraszamy następną dziesiątkę mieszkańców z Witanowic.

* Z powodu obecnej sytuacji, nie będzie możliwe odprawieni Mszy Św. o urodzaje przy kapliczkach. Jednak będziemy się modlić w tych intencjach w kościele. Dziękuję poszczególnym rejonom parafii, że zamówiły już takie intencje.

*Bóg zapłać za składkę z tej niedzieli przeznaczoną na potrzeby kościoła -ogrzewanie, prąd… Szczególnie dziękuję za indywidualne ofiary złożone w minioną niedzielę – 4 rodziny, jak również za ofiary przesłane na konto parafialne – 7 rodzin.

*Dzisiaj  przypada Światowy Dzień Modlitwy o Powołania. Jest to okazja do modlitwy za tych, których Bóg zaprasza do pójścia za Nim drogą kapłaństwa czy życia konsekrowanego. W Polsce Dzień Modlitwy o Powołania rozpoczyna również Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przygotowali e-Niedzielę Powołań #przecieżmniewołałeś. Dzielą się swoimi doświadczeniami w Internecie, na stronie seminarium krakowskiego. – Zapraszamy do skorzystania.

*W liturgii Kościoła wspominamy:

projekt i realizacja: intermania.pl