Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCI KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA

Kraków, 2 czerwca 2017 r.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCI KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA W SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II 10 CZERWCA 2017 R.

Drodzy Bracia i Siostry,

Od Świąt Bożego Narodzenia 2016 r. trwa w Kościele w Polsce Rok św. Brata Alberta, ogłoszony w związku ze 100-leciem jego śmierci. Inicjatywa ta stanowi doskonałą kontynuację zakończonego w Uroczystość Chrystusa Króla ogólnokościelnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i obchodzonego w naszej Ojczyźnie Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Z okazji rocznicy śmierci krakowskiego „Apostoła ubogich” realizowanych jest w Polsce wiele wydarzeń przypominających Jego życie i działalność. Są nimi sprawowane Msze św. w miejscach szczególnie związanych z życiem św. Brata Alberta, pielgrzymki, wydarzenia artystyczne i wiele innych, cennych inicjatyw.

Główne ogólnopolskie uroczystości ku czci Świętego Brata Alberta odbędą się w sobotę 10 czerwca w Krakowie na „Białych Morzach”, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, który nazywał Go „Bratem naszego Boga” i wyniósł do chwały ołtarzy. Mszy św. o godz. 1200 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W Eucharystii wezmą udział Biskupi polscy oraz przedstawiciele władz świeckich. Do udziału w liturgii zostali zaproszeni także ubodzy, artyści, podopieczni Caritas Archidiecezji Krakowskiej, uczniowie i nauczyciele szkół, a także fundacje i parafie, którym patronuje św. Brat Albert. Mszę św. poprzedzi koncert oratoryjno-kantatowy ku czci św. Brata Alberta, który rozpocznie się o godz. 1045.

Do udziału w tym szczególnym wydarzeniu pragnę serdecznie zaprosić wszystkie parafie Archidiecezji Krakowskiej, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, studentów, młodzież, wszystkich, dla których św. Brat Albert jest szczególnym wzorem realizacji przykazania miłości bliźniego. Niech wspólna modlitwa zanoszona do Boga przez wstawiennictwo św. Brata Alberta wyprosi szczególne łaski dla naszej Ojczyzny, a dla każdego z wierzących dar bezinteresownej miłości w realizacji chrześcijańskiego powołania.

Na trud pielgrzymowania do Sanktuarium św. Jana Pawła II z serca Wam błogosławię.

 Ks. Abp Marek Jędraszewski

       Metropolita Krakowski

projekt i realizacja: intermania.pl