Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

„Małżeństwo – projekt na całe życie” – Zaproszenie

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze wspólnotami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

Obok wydarzeń centralnych związanych z Pierwszymi Piątkami Małżonków
w Sanktuarium św. Jana Pawła II, Dziełem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Dniem Świętości Życia w  Bazylice Mariackiej
w Krakowie, Ogólnopolską Pielgrzymką Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Piknikiem Rodzinnym przed Oknem Papieskim oraz XXVI Archidiecezjalną Pielgrzymką Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji.

Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy objęliśmy jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem:  „Małżeństwo – projekt na całe życie”.

Serdecznie zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na najbliższe spotkanie rejonowe, które odbędzie się 21 stycznia 2018 roku w parafii św. Jana Kantego w Krakowie-Bronowicach. Spotkanie rozpocznie się prelekcją na temat  „Wolna i odpowiedzialna współpraca  z Bogiem Stwórcą”, którą wygłosi ks. dr hab. Robert Skrzypczak. Następnie odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego, po której przewidziana jest modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem.

Serdecznie zapraszamy.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

Kraków, 8 stycznia 2018 r.

projekt i realizacja: intermania.pl