Losowe zdjęcie
Światowe Dni Młodzieży 2016

Zjazd kapłanów wyświęconych w 1975 r.

foto-060W poniedziałek 26 września 2016 roku w naszej Wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy historyczną chwilę. Bowiem podczas Mszy Św. o godz. 11.00 zgromadziło się 33 Kapłanów z rocznika święceń 1975, którzy sprawowali dziękczynną Ofiarę Mszy Św. za dar kapłaństwa. Spotykają się oni co roku w różnych parafiach na dziękczynieniu, a tym razem na zaproszenie naszego ks. Proboszcza Józefa Wróbla przybyli do Jego Parafii. Okolicznościową homilię wygłosił ks. prof. Edward Staniek, który nawiązał również do historii naszego kościoła, a zwłaszcza starań o jego budowę przez ówczesnego proboszcza śp. Antoniego Karabułę. W liturgię zaangażowali się wierni naszej Wspólnoty: służba liturgiczna ołtarza,  dzieci z ZSP w Witanowicach, Panie z KGW wszystkich wiosek oraz Panowie Górnicy. W modlitwie uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni, chociaż to był dzień pracy i pora przedpołudniowa. Nie zabrakło wzruszeń i oczywiście z serca płynących życzeń dla zgromadzonych wśród nas kapłanów. Dla wszystkich uczestników modlitwy z pewnością był to bardzo szczególny dzień, który zapamiętany zostanie na długo w naszych sercach.

Galeria zdjęć

projekt i realizacja: intermania.pl