Życzenia Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego

Ukochani Archidiecezjanie!

Przedziwna jest historia pasterzy, opisana przez św. Łukasza w jego Ewangelii. Najpierw, wobec chwały Pańskiej, która „zewsząd ich oświeciła”, „bardzo się przestraszyli” (por. Łk 2, 9). Stąd pierwsze, skierowane do nich słowa anioła Pańskiego, brzmiały: „Nie bójcie się!” (por. Łk 2, 10). Następnie usłyszeli od niego radosną nowinę o tym, że w Betlejem „narodził się [dla nich] Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan!” (por. Łk 2, 11). Na tę nowinę nie pozostali obojętni, lecz pośpiesznie udali się, aby na miejscu zobaczyć, co się naprawdę w Betlejem wydarzyło. Ku swojemu zdumieniu i radości „znaleźli Maryję, Józefa i leżące w żłobie Niemowlę” (por. Łk 2, 11). Zaczęli więc opowiadać, co zostało im objawione, a na koniec „wrócili [do siebie], wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli” (por. Łk 2, 17. 20).

Drodzy Archidiecezjanie!

Na Święta Bożego Narodzenia zechciejcie przyjąć moje najserdeczniejsze życzenia, aby historia pasterzy betlejemskich stała się także Waszym udziałem. Nie bójcie się otworzyć Waszych serc na głoszoną przez Kościół radosną wieść, że także dla Was narodził się w Betlejem Zbawiciel świata. Ten świąteczny czas starajcie się przeżyć wraz z Dzieciątkiem Jezus, Maryją i Józefem poprzez udział w Eucharystii, a także poprzez wspólny śpiew naszych przepięknych polskich kolęd i pastorałek. A przede wszystkim w Waszych sercach wielbijcie i wysławiajcie Boga. Natomiast temu światu, który żyje tak, jakby Go nie było, opowiadajcie, jak wspaniale jest żyć, jeśli się pozwala Chrystusowi wejść do naszego wnętrza, i jak cudownie wyzwala On w nas wszystko to, co najpiękniejsze i najbardziej szlachetne.

Na święty czas Bożonarodzeniowej radości z serca Wam błogosławię

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Do tych życzeń dołączają się nasi Kapłani