Sakrament małżeństwa

małżeństwoDrodzy Narzeczeni – przygotowanie do sakramentu małżeństwa oprócz modlitwy, wymaga spełnienia pewnych czynności, jedną z nich jest „Protokół rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa” – potocznie nazwany „zapowiedziami” spisanymi przez kapłana w kancelarii parafialnej.

Potrzebne dokumenty:
• metryka chrztu do ślubu ze świeżą datą – jeżeli są z poza parafii, natomiast ochrzczeni w naszym kościele powinni wiedzieć, z której wioski byli niesieni do Chrztu św., /skróci to czas szukania aktu chrztu w naszych księgach/
• indeks z religii, a nie świadectwo szkolne, ponieważ na świadectwie wierzący jest traktowany na równi z niewierzącym, stąd nie wiadomo, czy stopień dotyczy religii /człowieka praktykującego/, czy etyki /człowieka, praktycznego ateisty/.
• dowód osobisty
• „zaświadczenie…” z Urzędu Stanu Cywilnego – jeżeli sakrament małżeństwa ma mieć skutki wobec prawa cywilnego