1. Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

Rozpoczęliśmy Adwent – czas szczególnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  ale i uświadomienia  sobie na nowo, że czekamy na powtórne przyjście  Jezusa na  Ziemię.

Roraty codziennie  od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Na Roraty  zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Będą losowane figurki  Maryi i św. Michała, które będą odwiedzały nasz domy.

Adwent to czas, kiedy możemy  otworzyć nasze serca na potrzebujących i pełnić  dzieła miłosierdzia. Mamy na to okazję, zabierając wigilijne świece Caritas. Świece można zabierać z ołtarza Pana Jezusa Miłosiernego. Ofiary do puszki, jakie składamy   przy tej okazji przeznaczone  są na pomoc dzieciom potrzebującym w Polsce i za granicą, którą prowadzi Caritas Polska.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek święto św. Andrzeja, apostoła

– w środę o 18.00 Msza Święta i Nowenna  do MP Nieustającej Pomocy

– w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

– w sobotę wspomnienie św. Barbary.

W sobotę o godz. 10.00 Msza Św. w intencji górników naszej parafii, pracujących,  emerytów, rencistów i w intencji ich rodzin, oraz za zmarłych górników. Jest to również 10 rocznica ufundowania sztandaru górniczego.

W najbliższą niedzielę najważniejszy dzień  roku dla naszej wspólnoty parafialnej,  czcimy św. Mikołaja, naszego patrona, dzień  szczególnej modlitwy   i zyskiwania odpustu z racji święta patronalnego. Msze święte  o godz. 7.00, 9.00, 11.30 Suma Odpustowa z procesją i 14.00.  Zapraszamy do modlitwy i uczczenia  naszego patrona: KGW, strażaków, górników, scholę orkiestrę, wszystkie grupy parafialne, służbę liturgiczną i wszystkich parafian. Uroczystą sumę odprawi ks. kanonik Tomasz Kalisz, proboszcz Woźnik, a kazanie wygłosi ks. dr Dariusz Piasecki, wykładowca KUL, który głosił nam rekolekcje w Wielkim Poście.

W środę o 17.30 różaniec z Radiem Maryja, Modlimy się w  intencjach Radia Maryja.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca –  dzień modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. Po Mszy Św. wieczornej Adoracja  Najśw. Sakramentu  do godz. 19.45, zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najśw.  Sakramentem. O poprowadzenie adoracji prosimy Apostolat Margaretka.

Z racji  I piątku i odpustu spowiedź w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.00.

W tym tygodniu  wizyty u chorych : Witanowice i Babica piątek od godz. 8.30, Lgota i Wyźrał  sobota od  godz. 8.30.  Będzie to zarazem już wizyta przedświąteczna. Należy również zgłosić  tych, chorych , którzy  korzystają z wizyty kapłanów tylko przy okazji Świąt. Z racji I soboty miesiąca różaniec i modlitwa Żywych Róż po Mszy Św. o 18.00.

Do puszek z racji Światowego Dnia Ubogich oraz  na imigrantów zostało w sumie złożone   2 800 zł. Bóg zapłać. Ofiary zostały przesłane.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont  plebani : parafianka z Lgoty 200 zł, parafianka z Babicy 200 zł, rodzina z Babicy 200 zł, rodzina z Witanowic 100 zł, rodzina z Witanowic 400 zł,  rodzina z Wyźrału 100 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.

Do sprzątania zapraszamy II rejon mieszkańców Babicy / od rodz. Pietrzak do rodz. Habas /.