1. Niedziela Adwentu – 30 listopada 2020 r.

Rozpoczęliśmy Adwent – czas szczególnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  ale i uświadomienia  sobie na nowo, że czekamy na powtórne przyjście  Jezusa na  Ziemię.

Roraty codziennie  od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Na Roraty w reżimie  sanitarnym  zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Będą losowane figurki  Maryi i św. Józefa, które będą odwiedzały nasze domy.

Adwent to czas, kiedy możemy  otworzyć nasze serca na potrzebujących i pełnić  dzieła miłosierdzia. Mamy na to okazję, zabierając wigilijne świece Caritas. Świece można zabierać z ołtarza Pana Jezusa Miłosiernego. Ofiary do puszki, jakie składamy   przy tej okazji przeznaczone  są na pomoc dzieciom potrzebującym w Polsce i za granicą, którą prowadzi Caritas Polska.

Pragniemy w tym roku również  pomóc mieszkankom DPS Wadowicach , przy ul. Lwowskiej. Sytuacja tego  DPS, jest trudna . Ponad 70  pensjonariuszek tego domu jest praktycznie uwięzionych od początku pandemii, nie ma kontaktu z bliskimi i po raz pierwszy nie wyjedzie  na święta do swoich rodzin, na co zawsze bardzo  czekały. Chcemy wykazać  solidarność z nimi przekazać im  drobne upominki świąteczne. Dlatego przez cały Adwent można do kosza przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego składać ofiarowane z dobrego serca , słodycze  i środki czystości, kosmetyki typu dezodoranty , mydełka,  żele (oczywiście damskie).

Ponadto nasza Parafia pod patronatem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego podjęła współpracę z „Fundacją małych stópek”, która pomaga Domom Samotnej Matki na terenie całego naszego Kraju oraz Kuchnią Św. Brata Alberta, Domami  Pomocy Społecznej na terenie Wadowic i Domem Dziecka w Radoczy. W naszym kościele jest żywa choinka, na której zawieszone są papierowe bombki informującej o tej akcji/podobnie jak w inne lata/. Osoby chcące wesprzeć te akcje proszone są o zabranie takiej bombki do domu i przygotowanie na miarę swoich możliwości małej „Paczuszki dla maluszka”. /mogą to być artykuły spożywcze, środki czystości, pampersy do 1 w górę, środki kosmetyczne itp./ Następnie prosimy o przyniesienie swojego daru pod choinkę do kościoła.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Andrzeja, apostoła

– w środę o 18.00 Msza Święta i Nowenna  do MP Nieustającej Pomocy

– w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

– w piątek wspomnienie św. Barbary. O godz. 8.30 Msza Św. w intencji górników naszej parafii, pracujących i  emerytów i w intencji ich rodzin , oraz za zmarłych górników.

W najbliższą niedzielę najważniejszy dzień  roku dla naszej wspólnoty parafialnej,  czcimy św. Mikołaja, naszego patrona, dzień  szczególnej modlitwy   i zyskiwania odpustu z racji święta patronalnego. Msze święte  o godz: 7.00, 9.00, 10.00, 11.00 Suma Odpustowa, 14.00 i 16.00. Wszystkich zapraszamy do modlitwy i uczczenia  naszego patrona. /Podczas Mszy o 11.00 pragnę we wspólnocie naszej parafii dziękować również  za 25 lat mojego kapłaństwa/.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca –  dzień modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. Po Mszy Św. wieczornej Adoracja  Najśw. Sakramentu  do godz. 19.45, zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najśw.  Sakramentem. O poprowadzenie adoracji prosimy apostolat Margaretka i Domowy Kościół.

Z racji  I piątku  miesiąca spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00.  Nie będzie spotkania kandydatów do Bierzmowania.

W tym tygodniu  wizyty u chorych : Witanowice i Babica piątek od godz. 8.30, Lgota i Wyźrał  sobota od  godz. 8.30. Jeśli ktoś z chorych w związku   pandemią obawia  się o swoje  zdrowie, może zawiesić na  jakiś czas wizyty , prosimy to  zgłosić  w zakrystii lub telefonicznie. Będzie to zarazem już wizyta przedświąteczna. Należy również zgłosić  tych, chorych , którzy  korzystają z wizyty kapłanów tylko przy okazji Świąt.

Bóg zapłać p. Grzegorzowi za naprawę ławek w kościele.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont  plebani : parafianin z Lgoty 200 zł, parafianin z Babicy 300 zł, rodzina z Babicy 500 zł, parafianka z Witanowic 100 zł, parafianka z Babicy 300 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, parafianka z Babicy 100 zł, parafianin z Witanowic 400 zł. i ofiara przesłana na konto: rodzina z Wyźrału 100 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Lgoty.

Do sprzątania zapraszamy kolejną  dziesiątkę mieszkańców Lgoty.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy  śp. Józefę Mydlarz  z Babicy, lat 71 i śp. Elżbietę Szydłowską z Witanowic lat 62. Pogrzeb śp. Stanisława Ciapy z Witanowic będzie jutro tj. w poniedziałek o godz. 14.30, różaniec o godz. 14.00. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie..