12. Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

Dziś ostatni dzień peregrynacji. Poświęcamy  św. Michałowi  Archaniołowi naszą wspólnotę parafialną. O godz. 14.00 Msza  Święta na zakończenie peregrynacji i pożegnanie figury św. Michała Archanioła.

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili  się do przygotowania i pięknego przeżywania  w naszej parafii święta Bożego Ciała. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała, do czwartku zapraszamy na Msze św. wieczorne i na procesje wokół kościoła. Zapraszamy asysty, dzieci do sypania kwiatów. W czwartek  na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławienie dzieci.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera

– we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– w środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

– w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Dzień Ojca – pamiętajmy  o nich w naszych modlitwach

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa / nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. na zakończenie roku w piątek o godz. 8.30. Spowiedź na zakończenie roku w środę i czwartek od godz. 17.30.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach: parafianka z Babicy 300 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł, rodzina z Witanowic 400 zł. i ofiara przesłane na konto: parafianin z Witanowic 100 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic, o sprzątanie na następna niedzielę prosimy XIV rejon mieszkańców Witanowic / od rodz. Sajdak do rodz. Gala /.