14. Niedziela Zwykła – 04 lipca 2021 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

– w środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

– w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

We wtorek z racji szóstego dnia miesiąca po Mszy Św. modlitwy do naszego patrona św. Mikołaja.

We wrześniu planowana jest beatyfikacja sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Na stoliku pod chórem do nabycia album o prymasie Tysiąclecia. Cena 20 zł.

W ostatnią niedzielę dla poszkodowanych mieszkańców Nowej Białej złożyliśmy kwotę 11 860 zł. i 20 euro. Bóg zapłać za Wasze dobre serca. Pieniądze zostały przesłane na pomocowe konto już w poniedziałek.

Tradycyjnie piesza pielgrzymka z Wadowic na Jasna Górę przybędzie do nas 14 lipca tj. w środę przyszłego tygodnia. Już proszę o Wasze zatroskanie o pielgrzymów.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani przekazane na składkę i w kopertach… i ofiary przesłane na konto: parafianka z Witanowic 500 zł, parafianka z Babicy 200 zł, rodzina z Witanowic 250 zł, parafianka z Wyźrału 200 zł. Bóg zapłać.

Bóg  zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic. O  sprzątanie prosimy  kolejną dziesiątkę mieszkańców Witanowic.

Gregorianka za śp. Macieja Paczyńskiego jest odprawiana przez cały miesiąc lipiec przez ks. Tomasza Rajdę.

Zbiórka elektrośmieci będzie 9 lipca czyli w najbliższy piątek. Należy je złożyć na parkingu przy kościele do godz. 11.00.

Pogrzeb śp. Marii Osińskiej z Wyźrału będzie jutro czyli w poniedziałek o godz. 15.00. Różaniec o 14.30.