16. Niedziela Zwykła – 19.07.2020

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę święto św. Marii Magdaleny, o 18.00 Msza Święta i  nowenna.

– w czwartek święto św. Brygidy zakonnicy i patronki Europy

– w piątek wspomnienie św. Kingi dziewicy

– w sobotę święto św. Jakuba apostoła, wspomnienie św. Krzysztofa

Z racji  wspomnienia patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Pojazdy ustawiamy podobnie jak w ubiegłych latach. Przy okazji poświęcenia można złożyć ofiarę na cele MIVA Polska przez co pomagamy w zakupie środków transportu misjonarzom. Informacje o  tej pomocy  są na plakacie  wywieszonym w gablocie parafialnej.

Bóg zapłać  wszystkim składającym ofiarę na utrzymanie naszej parafii poprzez niedzielną tacę oraz wpłaty  na  konto parafialne: parafiance z Wyźrału  za ofiarę 200 zł. i   parafiance  z Babicy również za ofiarę 200 zł.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy następną dziesiątkę mieszkańców z Witanowic (Pagór)

Zbiórka zużytego sprzętu  elektrycznego i elektronicznego będzie w środę 29 lipca na parkingu przy kościele o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie , ulotkach na stoliku  prasowym  i  stronie internetowej.

Informacje o Mszach Świętych pogrzebowych prosimy odbierać  kilka dni po pogrzebie  w zakrystii.

Jak  się orientujemy w ostatnich dniach wzrosła zapadalność na COVID 19  w Małopolsce , ale  również i w naszym powiecie. Bardzo prosimy , aby w miarę możliwości uczestniczyć w nabożeństwach  w maseczkach. To ważne dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa innych uczestników nabożeństw.