19. Niedziala Zwykła – 9 sierpnia 2020

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– we wtorek  wspomnienie św. Klary, dziewicy

– w środę, o 18.00 Msza Święta i  nowenna.

– w czwartek święto NMP Kalwaryjskiej, (szczegółowy plan obchodów odpustu w Kalwarii Zebrzydowskiej  znajduje  się na naszej stronie internetowej),

– w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

– w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy  błogosławienie ziół i kwiatów.

Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na składkę  oraz w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani: parafianka z Witanowic 200 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł, parafianka  z Witanowic  200 zł. i  anonimowy ofiarodawca  500 zł.  Bóg zapłać parafiance z Wyźrału za ofiarę 200 zł. przesłaną na konto parafii oraz za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy następną dziesiątkę mieszkańców z Witanowic (Nowy Świat).

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.  Zenona Czerneckiego  lat 61  z Lgoty .  Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.