19. Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

– we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i  męczennika

– w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy. O 18.00 Msza Święta i  Nowenna do Matki Bożej.

– w piątek święto NMP Kalwaryjskiej

– w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

– w najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy  błogosławienie ziół i kwiatów.

W niedzielę św. Krzysztofa,  przy okazji poświęcenia pojazdów złożyliśmy  ofiarę w wysokości 1600 zł. na środki transportu dla misjonarzy.  Ofiary zostały przesłane do MIVA Polska. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnie 3 niedziele na składkę  oraz w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani: parafianka z Witanowic 200 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł, rodzina z Lgoty 200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Witanowic 300 zł, rodzina z Babicy 1200 zł, rodzina z Witanowic 200 zł i  anonimowy ofiarodawca  500 zł.  Bóg zapłać za ofiarę 300 zł. przesłaną na konto parafii przez ofiarodawcę z Wielkich Dróg.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy następną dziesiątkę mieszkańców z Witanowic.

W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy śp. Władysława Staszeczkę z Wyźrału, lat 71 oraz śp. Helenę Mrowiec z Babicy , lat 84.  Polećmy Ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.