2. Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

Radujemy  się dziś uroczystością  odpustową naszej parafii. Dziękujemy  św. Mikołajowi za opiekę nad naszą parafią , zyskujemy odpusty. Wszystkim parafianom i gościom życzymy  obfitości Bożych darów i nieustannej opieki naszego Patrona.

Roraty codziennie  od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Jutro na Roratach dzieci otrzymają paczki mikołajowe. Zachęcamy  by  ze spowiedzi adwentowej korzystać przez cały Adwent, nie odkładając na ostanie  dni przed świętami. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 14.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas III.

Dziś dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wigilijne świece Caritas można zabierać z ołtarza Pana Jezusa Miłosiernego. Ofiary do puszki, jakie składamy   przy tej okazji przeznaczone  są na pomoc dzieciom potrzebującym w Polsce i za granicą, którą prowadzi Caritas Polska.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– jutro liturgiczne  wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, naszego patrona. Msze Św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy o 18.00 Nowenna do św. Mikołaja.

– we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

– we środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, o 18.00 Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy i akt zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

W środę po roratach spotkanie Rady Duszpasterskiej. W tym tygodniu nie będzie spotkania kandydatów do bierzmowania

. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami pandemicznymi przypominamy o limicie 50% obłożenia miejsc w kościele, nie wliczając zaszczepionych, obowiązku noszenia maseczek. Uczestników rorat prosimy o noszenie odblasków, by bezpiecznie przebyli drogę do kościoła.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę  i w kopertach na utrzymanie parafii i remont  plebani: parafianin z Babicy 300 zł, rodzina z Babicy 300 zł, parafianka z Babicy 200 zł, rodzina z Babicy 200 zł, parafianin z Witanowic 200 zł. i ofiara przesłana na konto: rodzina z Babicy 500 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.

Do sprzątania zapraszamy III rejon mieszkańców Babicy / od rodz. Stanek do rodz. Stanek na Pagorze /.