2. Niedziela Zwykła – 16 stycznia 2022 r.

Bardzo  dziękujemy wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i pięknego przeżycia  w ostatnią niedzielę  koncertu kolęd. Słowa wdzięczności kierujemy  do głównego organizatora, wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii. Dziękujemy naszej scholii parafialnej, zespołowi Karmelki z naszej szkoły w Witanowicach, ekipie grającej. Słowa wdzięczności kierujemy do sponsorów i wszystkich, którzy przyszli by uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu.

Dziś  z racji 16 dnia miesiąca zapraszamy na Wieczór z Janem Pawłem na godz. 20.30

Dziś zgodnie z zapowiedzią po Mszach Świętych możliwość złożenia datków dla naszych ministrantów, jako wyrazu wdzięczności za ich posługę przy ołtarzu.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, o 18.00 Msza Święta i Nowenna  do MB Nieustającej Pomocy,

– w piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień  Babci.  Przy tej okazji wszystkim babciom i dziadkom  życzymy wielu  Bożych łask oraz  serca i wdzięczności od wnuków.

W piątek kolejny dzień nowenny miesięcy przed peregrynacją figury św. Michała  archanioła w naszej parafii. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. i modlitwy do św. Michała.

Kończymy tradycyjną formę wizyty duszpasterskiej, odbywającej się na zaproszenia. Jutro ostatni dzień – kolęda w Witanowicach na ul. Kościelnej Pagór i Leśnej. Początek od strony Babicy. Tych, którzy nie mieli tradycyjnej wizyty serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i błogosławienia rodzin w niedzielę 30 stycznia.

Ze stolika z prasą można zabrać ulotki nt. wspólnoty Sychar. Jest to wspólnota trudnych małżeństw. To wspólnota pomagająca w kryzysach małżeńskich, problemach z porozumieniem małżonków, czy dla osób po rozwodach.

Na stoliku z prasą do nabycia w cenie 30 zł. książka – wywiad z kard. Dziwiszem nt. zamachu na Jana Pawła II.

Bóg zapłać za ofiary  na utrzymanie parafii i remont plebani: parafianka z Witanowic 200 zł, cztery rodziny z Witanowic po 200 zł, parafianka z Wyźrału 200 zł, rodzina z Witanowic 500 zł, rodzina  z Witanowic 100 zł, parafianka z Witanowic 100 zł, dwie rodziny z Witanowic 100 zł, dwie rodziny z Babicy 100 zł. i ofiary przesłane na konto:  dwóch parafian z Witanowic po 100 zł, dwie rodziny z Witanowic 500 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Babicy.

Do sprzątania zapraszamy IX rejon mieszkańców Babicy, od rodz. Gurdek do rodz. Skupień