22. Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

– w środę  o 18.00 Msza Święta i  nowenna.

– w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu kończymy  czas wakacji. W czwartek Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie  o godz. 08.30.  Podczas   Mszy  Świętej poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I.  Spowiedź na rozpoczęcie  nowego roku i z racji I piątku miesiąca w środę od godz. 17.00 i  w piątek od  17.00 do 18.00.

W tym miesiącu modlitwy o powołania i za kapłanów oraz uwielbienie Pana Jezusa  w adoracji, a także modlitwy do św. Michała  archanioła wyjątkowo w drugi czwartek miesiąca tj. 8 IX

Odwiedziny chorych  w piątek Witanowice i Babica od 8.30 i w sobotę  Lgota i Wyźrał od 8.30.

W sobotę pierwsza  sobota  miesiąca. O  godz. 18.00 Msza Święta i procesja Fatimska. Zapraszamy asysty, dzieci do sypania kwiatów, panów do niesienia baldachimu. Prosimy by figurę Matki Bożej niosły panie z KGW z Witanowic.

Dożynki w naszej parafii będziemy  świętować w niedzielę  4 września na Mszy o godz. 11.00. Uroczystość przygotowują parafianie z Witanowic. Chcemy  wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony rolne.

Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00 na starej plebani. Chłopców chętnych do służenia  jako ministranci prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Lgoty 500 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Witanowic 300 zł, anonimowy ofiarodawca 100 zł.  i ofiara przesłana na konto: parafianka z Wyźrału 500 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału.

Do sprzątania zapraszamy VI rejon mieszkańców Wyźrału / od rodz. Bydłoń /.

W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie  pod naszym kościołem zbiórka ofiar  do puszek  na zakup najdroższego leku  na świecie , jakiego potrzebuje mały Oliwier Koman z Wadowic, chory na SMA. Potrzeba  zebrać   aż  9 mln zł. Oliwier nie zakwalifikował się  do refundacji tego leku. Rodzina  prosi o pomoc.

W niedzielę 11 września XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. / odczytać zaproszenie /

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Emilię Graboń z Witanowic, lat 93. Polećmy Ją  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…