22. Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę  o 18.00 Msza Święta i  nowenna.

– w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu kończymy  czas wakacji. We środę Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie  o godz. 08.30.  Podczas   Mszy  Świętej poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I.  Spowiedź na rozpoczęcie  nowego roku w poniedziałek od godz. 17.00. Z racji I Piątku spowiedź będzie w czwartek od godz. 17.30  i  w piątek od  17.00 do 18.00. W czwartek  na spowiedź zapraszamy dzieci  , szczególnie klasy 4 , odprawiające  Pierwsze Piątki / w czwartek przystąpią do spowiedzi, a w I Piątek będą już tylko uczestniczyć we Mszy Św. i przyjmą Komunię/ .

Rodzinę Radio Maryja naszej parafii zapraszamy w środę na godz. 17.30. Odmówimy różaniec w intencjach RM. Intencje  te polecimy również we Mszy Św. i Nowennie.

W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy  się za kapłanów i  Apostolat  Margaretka. Po Mszy o godz. 18.00 adoracja  Najśw. Sakramentu do godz. 19.30, zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. O prowadzenie adoracji prosimy Apostolat Margaretka. Na Adorację zapraszamy wszystkich parafian, to szczególny czas obecności przed Panem Bogiem.

Odwiedziny chorych  w piątek Witanowice i Babica od 8.30 i w sobotę  Lgota i Wyźrał od 8.30.

W sobotę pierwsza  sobota  miesiąca. O  godz. 18.00 Msza Święta i procesja Fatimska. Zapraszamy asysty, dzieci do sypania kwiatów, panów do niesienia baldachimu. Prosimy by figurę Matki Bożej niosły panie z KGW z Lgoty.

Dożynki w naszej parafii będziemy  świętować w niedzielę  5 września na Mszy o godz. 11.00. Uroczystość przygotowują parafianie z Lgoty. Chcemy  wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony rolne, w tym szczególnie  trudnym roku pandemii i częstych ulew i podtopień.

W dniach 11-12 września w naszej parafii spotkania dla małżeństw z p. Mieczysławem Guzewiczem znanym rekolekcjonistą. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem i na ulotkach  na stoliku z prasą.

Za dwa tygodnie beatyfikacja księdza Prymasa Wyszyńskiego. Z tej racji  na stoliku z prasą do nabycia książka Grzegorza Kucharczyka pt. „Odsiecz z nieba”. Koszt 20 zł.

Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę i  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Wyźrału 200 zł., rodzina z Babicy 200 zł., rodzina z Babicy 300 zł., rodzina z Babicy 400 zł. i ofiara przesłana na konto: parafianka z Wyźrału 500 zł.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału.

Do sprzątania zapraszamy następną dziesiątkę mieszkańców Wyźrału.