22. Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

Decyzją ks. Arcybiskupa nasz ks. wikariusz  Bogusław Nagel z dniem 26 sierpnia skończył posługę w naszej parafii i podjął obowiązki wikariusza w parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Krakowie na os. Kalinowym. Prze te 8 lat pięknie zapisał  się w dziejach naszej parafii.  Będzie okazja  za  to Mu podziękować. Termin pożegnania zostanie poddany w następną niedzielę , czynimy  to już  po zakończonych wakacjach , żeby mogli  w nim uczestniczyć wszyscy , którzy tego pragną.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę  o 18.00 Msza Święta i  nowenna.

– w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu kończymy  czas wakacji. We wtorek Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, /z racji pandemii/ będzie popołudniu o godz. 17.00.  Podczas   Mszy  Świętej poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I.  Spowiedź na rozpoczęcie  nowego roku i z racji I Piątku będzie w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i  w piątek od  17.00 do 18.00. W czwartek  na spowiedź zapraszamy dzieci  , szczególnie klasy 4 , które rozpoczną praktykę  Pierwszych Piątków / w czwartek przystąpią do spowiedzi, a w I Piątek będą już tylko uczestniczyć we Mszy Św. i przyjmą Komunię/

W czwartek o godz 18.00 z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy  się za kapłanów i  Apostolat  Margaretka. Po Mszy Adoracja  Najśw. Sakramentu. O prowadzenie adoracji prosimy Apostolat Margaretka. Na Adorację zapraszamy wszystkich parafian.

Odwiedziny chorych w tym tygodniu  podobnie jak w zeszłym miesiącu  czyli w piątek od 8.30 i w sobotę od 8.30.

W sobotę pierwsza  sobota  miesiąca. O  godz. 18.00 Msza Święta i procesja Fatimska. Zapraszamy asysty, dzieci do sypania kwiatów, panów do niesienia baldachimu. Prosimy by figurę Matki Bożej niosły panie z KGW z Wyźrału.

Dożynki w naszej parafii będziemy  świętować w niedzielę  6 września na Mszy o godz. 11.00. Uroczystość przygotowują parafianie z Wyźrału. Chcemy  wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony rolne, w tym szczególnie  trudnym roku pandemii.

Bóg zapłać za ofiary złożone  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani w niedziele 16 i 23 sierpnia: rodzina z Wyźrału 250 zł., rodzina z Witanowic 200 zł., parafianin z Witanowic 100 zł., rodzina z Witanowic 300 zł., rodzina z Wyźrału 1000 zł., parafianka z Witanowic 200 zł.

W przyszłą niedziele z racji I niedzieli miesiąca Adoracja Najśw. Sakramentu.

Spotkanie lektorów i ministrantów będzie w sobotę o godz. 11.00 na plebani.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Witanowic.

Do sprzątania zapraszamy następną dziesiątkę mieszkańców z Witanowic od rodziny  Szczerbików z ul. Krakowskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Kowalską , lat 90 z Babicy. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu…Wieczne odpoczywanie..