23. Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

Dziś po Mszach Świętych przed kościołem zbiórka ofiar  do puszek na  lek , jakiego potrzebuje mały Oliwier Koman z Wadowic, chory na SMA. Potrzeba  zebrać   aż  9 mln zł.. Rodzina  prosi o pomoc.

Dziś  świętujemy nasze parafialne dożynki. Bóg zapłać wszystkim, którzy  przyczynili  się  do ich przygotowania.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę  o 18.00 Msza Święta i  nowenna.

– w czwartek święto Narodzenia NMP /Matki Bożej Siewnej/

We wtorek z racji 6 dnia miesiąca po Mszy Św. o 7.00 modlitwy do naszego patrona św. Mikołaja. W środę zapraszamy na 17.30 na modlitwę różańcową  z Radiem Maryja, przy wystawionym Najśw. Sakramencie.

W czwartek o 18.00 Msza św. w int. kapłanów i o powołania a po niej modlitwa uwielbienia, adoracja Pana Jezusa do godz. 19.30 zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Wszystkich parafian zapraszamy na te modlitwę, również czcicieli św. Michała Archanioła.

Dzieci klas III prosimy by po Mszach Św. odebrały z zakrystii książeczki przewodniki po niedzielnych mszach świętych i  każdej niedzieli obrazek naklejkę, które będą do książeczki wklejać.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Igora Kazankiewicza, kapłana greckokatolickiego, dyrektora Caritas  greckokatolickiej diecezji samborsko-drohobyckiej na Ukrainie. Skieruje do nas słowo i będzie możliwość wsparcia tej organizacji, zarówno finansowego, przez ofiarę do puszek jak również materialnego przez ofiarowanie żywności długoterminowej, odzieży / niekoniecznie nowej /, za każdą pomoc będą wdzięczni.  Niosą oni   pomoc wszystkim potrzebującym bez względu na narodowość, wyznanie, również Polakom tam mieszkającym.  W trudnym czasie wojny tam pomoc jest bardzo potrzebna.

Prosimy by uczniowie klas VII chcący rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, po Mszy Św. odebrali z zakrystii deklaracje kandydata. Wypełnione złożą w kancelarii parafialnej w piątek 16 września.

Gregorianka za śp. Stanisława Starowicza jest odprawiana od 1 września przez ks. dra Dariusza Piaseckiego w Sosnowcu.

Bóg zapłać za ofiary złożone  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Witanowic  1000 zł.  Bóg zapłać.

Sprawy bieżące: wymieniliśmy wszystkie bramy cmentarne, udało się również naprawić obie chłodnie w kaplicy cmentarnej, zakupiliśmy piec do ogrzewania nowej plebani i materiały  do remontu  kancelarii, na ukończeniu  jest internetowa inwentaryzacja cmentarza.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału.

Do sprzątania zapraszamy ostatni VII rejon mieszkańców  Wyźrału / od rodz. Witek /.