23. Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

Dziś  świętujemy nasze parafialne dożynki. Bóg zapłać wszystkim, którzy  przyczynili  się  do ich przygotowania.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w środę Święto Narodzenia NMP /Matki Bożej Siewnej/ . O 18.00 Msza Św. i Nowenna.

W poniedziałek z racji szóstego dnia miesiąca modlitwy do naszego patrona św. Mikołaja. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy i poszerzania kultu św. Mikołaja w naszej parafii.

W sobotę i niedzielę wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na spotkania dla małżeństw, narzeczonych i wszystkich chętnych z p. Mieczysławem Guzewiczem, rekolekcjonistą i specjalistą od tematyki małżeńskiej i rodzinnej pt. „ Jak budować szczęście  w małżeństwie i rodzinie”. W programie : w sobotę od 9.15 do 9.45 adoracja Najśw. Sakramentu w kościele. Następnie  dwa bloki konferencji o godz. 10.00 i o godz. 14.00 w szkole w Witanowicach. O godz. 18.00 Msza Św. Chętnych do udziału w konferencjach sobotnich prosimy o zapisanie się. Nr telefonu na ulotkach.

W niedzielę podczas każdej Mszy zostaną wygłoszone konferencje . Po Mszy o godz. 11,00 dodatkowa  nauka pt. „ Odpowiedzialność rodziców za religijne wychowanie dzieci”. Na tę konferencję zapraszamy rodziców, szczególnie rodziców dzieci klas III i VIII. Chciejmy skorzystać  z tych spotkań, czasem narzekamy na różne trudności i problemy w naszym  życiu małżeńskim i rodzinnym. Jest okazja otrzymania jakichś wskazówek, porad. Ulotki o spotkaniach na  stoliku z prasą.

Prosimy by uczniowie klas VII, chcący rozpocząć przygotowanie do  sakramentu bierzmowania, po Mszy Św. odebrali z zakrystii deklaracje kandydata. Wypełnione deklaracje złożą w kancelarii parafialnej w piątek 17 września.

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00 na plebanii. Do wspólnoty ministrantów zapraszamy nowych chłopców z klas IV i nie tylko. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota poleca książkę pt. „ Z dziejów parafii Witanowice ”. Książka zawiera opowieść Matyldy Boroń „Czternastowieczna parafia witanowska, jej świątynia i plebania”, biogramy osób duchownych, kalendarium wydarzeń i liczne fotografie. Informacje o książce i możliwości zakupu na plakacie w gablocie przed kościołem.

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar  do puszek na pomoc Afgańczykom.

Bóg zapłać za ofiary złożone  na składkę, na utrzymanie parafii i remont nowej plebani  oraz za ofiarę  przesłaną na konto:  rodzina z Wyźrału 200 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyżrału.

Do sprzątania zapraszamy kolejną dziesiątkę mieszkańców z Wyźrału.

Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariana Kłaputa  z Lgoty, lat 68. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…