24. Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

W naszej parafii gościmy dziś ks. Igora Kazankiewicza, kapłana greckokatolickiego, dyrektora Caritas  greckokatolickiej diecezji samborsko-drohobyckiej na Ukrainie. Kieruje on do nas słowo i jest możliwość wsparcia tej organizacji, zarówno finansowego, przez ofiarę do puszek jak również materialnego przez ofiarowanie żywności długoterminowej, odzieży / niekoniecznie nowej /. Organizacja ks. Igora niesie pomoc wszystkim potrzebującym bez względu na narodowość, wyznanie, również Polakom tam mieszkającym.  W trudnym czasie wojny tam pomoc jest bardzo potrzebna.

Prosimy by uczniowie klas VII chcący rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, po Mszy Św. odebrali z zakrystii deklaracje kandydata. Wypełnione złożą w kancelarii parafialnej w piątek 16 września o godz. 16.00

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

– w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o 18.00 Msza Święta i  Nowenna.

– w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

– w piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza  papieża i Cypriana biskupa. W tym dniu z racji 16 dnia miesiąca Wieczór ze św. Janem Pawłem II w kościele o godz. 20.30. Zapraszamy.

Dzieci klas III prosimy by po Mszach Św. odbierały z zakrystii  obrazki naklejki, które będą  wklejać do książeczki – przewodnika po Mszach Św. niedzielnych, pomocy w przygotowaniu do I Komunii Św. Udział we Mszy Św. niedzielnej jest podstawową formą przygotowania do I Komunii Św.  Zapraszamy chłopców, do służby ołtarza, prosimy rodziców o zachętę i pomoc w możliwości  służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi nasza pani katechetka. Życzymy  wielu  łask Bożych , opieki Matki Najświętszej i wspaniałych owoców w posłudze   katechetycznej.

W ostatnią niedzielę zbiórka ofiar  do puszek na  lek , jakiego potrzebuje mały Oliwier Koman z Wadowic, chory na SMA wyniosła 13 604,60 . Parafia  otrzymała podziękowanie za tę pomoc. Podziękowanie wywieszone jest w gablocie przed kościołem.

Kwestia cmentarza. Prosimy by śmieci wyrzucać tylko do metalowych kontenerów, natomiast trawę o rozsypywanie na trawnikach. Jeżeli ktoś może i nie stanowi to problemu o zabieranie śmieci do swoich domowych koszy. Wywóz śmieci bardzo obciąża  wydatki parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Witanowic 300 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina i parafianin z Witanowic 400 zł, anonimowy ofiarodawca 500 zł.  Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału.

Do sprzątania zapraszamy I rejon  mieszkańców  Lgoty.