24. Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

Dziś radujemy się beatyfikacją  naszego wielkiego rodaka Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

W naszej parafii gościmy dziś p. Mieczysława Guzewicza, rekolekcjonistę i specjalistę od tematyki małżeńskiej i rodzinnej. Na każdej Mszy głoszone są konferencje . Po Mszy o godz. 11,00 dodatkowa  nauka pt. „ Odpowiedzialność rodziców za religijne wychowanie dzieci”. Dziękujemy p. Mieczysławowi za  jego świadectwo  i słowo ewangelicznego przesłania. Bóg zapłać naszemu  Domowemu Kościołowi za przygotowanie  i pomoc w przeprowadzeniu  rekolekcji.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

– we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, o 18.00 Msza Święta i  Nowenna.

– w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza  papieża i Cypriana biskupa

– w sobotę święto św. Stanisława Kostki , zakonnika, patrona Polski

Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar  do puszek na pomoc Afgańczykom.

Prosimy by uczniowie klas VII, chcący rozpocząć przygotowanie do  sakramentu bierzmowania, po Mszy Św. odebrali z zakrystii deklaracje kandydata. Wypełnione deklaracje złożą w kancelarii parafialnej w piątek 17 września o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godz.11.00  krótkie spotkanie dla rodziców dzieci klas III , przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W piątek rozpoczynamy Nowennę miesięcy przed mającą się odbyć w naszej parafii, w czerwcu przyszłego roku peregrynacją figury  Św. Michała Archanioła z Gargano. Na Mszę św. o godz. 18.00 i  modlitwy  do św. Michała  archanioła zapraszamy wszystkich parafian.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi nasza pani katechetka. Życzymy  wielu  łask Bożych , opieki Matki Najświętszej i wspaniałych owoców w posłudze   katechetycznej.

Bóg zapłać za ofiary złożone  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Lgoty 300 zł, rodzina z Babicy 500 zł, rodzina z Witanowic 200 zł, rodzina z Babicy 200 zł, anonimowy ofiarodawca 500 zł.  Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału.

Do sprzątania zapraszamy kolejną dziesiątkę mieszkańców  Wyźrału.

Informacja o gregoriankach:

za śp. Zofie Balon od 13 września u ks. dr Dariusza Piaseckiego w Sosnowcu

za śp. Stanisława Barana od 15 października u ks. dr Dariusza Piaseckiego w Lublinie