26. Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Wacława , męczennika

– we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w środę wspomnienie św. Hieronima , o 18.00 Msza Święta i  Nowenna.

– w czwartek wspomnienie św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

– w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

W środę na  modlitwę różańcową na godz. 17.30 a potem na Mszę Świętą zapraszamy rodzinę Radia Maryja z naszej parafii i wszystkich, którzy  słuchają RM.

W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc  Różańca św. Codziennie o 18 Msza Św. a po niej nabożeństwo różańcowe. Dyżury klas:

w poniedziałki klasy II i IV, we wtorki kl. V, w środy kl. VI i VII, w czwartki kl. III, w piątki kl. VIII, w soboty klasy O i I. W czwartek  na Mszy Św. poświęcenie różańców  dla dzieci klas III

.           W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca modlitwy o powołania kapłańskie i Adoracja Najśw.  Sakramentu do godz. 19.45. Serdecznie  zapraszamy  na uwielbienie Pana.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci w czwartek od godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży w piątek od  17.00.

Odwiedziny chorych w Witanowicach i Babicy w piątek od 8.30, w Lgocie i  na Wyźrale  w sobotę od  8.30.

W piątek po Różańcu w kościele spotkanie dla klas VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W sobotę procesja  Fatimska  , różańcowa do 5 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy I Witanowice – ul. Krakowska (Zagórze ), II Babica – od sklepu w stronę Rokowa do Cupla, III Lgota – mieszkańcy w polach (Św. Anny, Podkrzemionka)     , IV Wyźrał – mieszkańcy w polach. Figurę Matki Bożej prosimy aby nieśli: do I ołtarza POAK, do II Róża p. Anny Stanek, do III Róża p Franciszki Szczerbik, do IV Róża p. Zofii Balcarczyk, do kościoła Róża p. Anny Brusik.

W tym tygodniu kończy swoja długoletnią posługę kościelnego p. Mieczysław Sarnecki.  W niedzielę na 11.00  zamówił Mszę dziękczynną za ten szczególny czas, będzie okazja  by Mu za piękną pracę podziękować.

Przez cały październik można składać na wypominki. Trzeba zaznaczyć czy roczne  czy listopadowe- jednorazowe .

Bóg zapłać za ofiary złożone  w kopertach na utrzymanie parafii i remont nowej plebani : rodzina z Witanowic 150 zł, rodzina z Babicy 500 zł, rodzina z Wyźrału 200 zł, rodzina z Babicy 400 zł.  Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Wyźrału.

Do sprzątania zapraszamy kolejną dziesiątkę mieszkańców  Wyźrału..W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bronisławę Salepa , lat 102 z Witanowic. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…